Калуський суд допитав двох потерпілих у справі псевдоволонтера Віталія Хемича

1 червня Калуський міськрайонний суд продовжив розгляд справи щодо незаконного використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку та шахрайстві, обвинуваченим в якій є Віталій Хемич. 01 Червня, 2023, 20:25 Калуш Переглядів: 734 На минулому засідання Віталій Хемич розкаявся та просив вибачення у потерпілих. Фото: suspilne.media Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На цьому засіданні суд у режимі відеоконференції за клопотанням прокурора допитав двох потерпілих для з’ясування деяких обставин по справі.

Як раніше повідомляли “Вікна”, 1 червня планували заслухати трьох потерпілих: Христину Дзеру, Артура Яблонського з Одеської області та Альбіну Тиханову з Чернівецької області.

Потерпілий пояснив, що займається волонтерською діяльністю та збирає кошти на потреби ЗСУ. Він познайомився із обвинуваченим, який спершу дійсно допомагав у волонтерстві, а згодом почались проблеми. Обвинувачений обіцяв, що допоможе придбати медикаменти на лікування військовому, який перебував у комі, проте цього не зробив. Також обвинувачений придбав прилад нічного бачення для його брата. Потерпілий ствердив, що обвинувачений частково повернув йому гроші, проте залишаються невідшкодованими 62 тис. гривень.

Суддя надавала слово для пояснення потерпілій, яка є студенткою. З її слів, вона збирала кошти на придбання приладу нічного бачення та на дальномір. Обвинувачений запропонував їй купити необхідні речі та перекинути зібрані кошти на його банківську картку, що потерпла й зробила. У підсумку обвинувачений передав прилад нічного бачення та 10 комплектів військової форми. На сьогодні він не відшкодував 22 тис. гривень.

Після завершення допиту захисник просив долучити до матеріалів справи документи, на які посилався обвинувачений у своєму виступі на попередньому судовому засіданні. Сторони не заперечували.

Наступне  судове засідання призначене на 6 червня.

Нагадаємо, Віталій Хемич виступив у суді 8 травня. Він вину в інкримінованих йому злочинах визнав частково, зокрема у шахрайстві і по чотирьох потерпілих (серед них немає тих, які свідчили у суді сьогодні. — Ред.). Також він розкаявся та просив вибачення у потерпілих. На засіданні суду йшлося і про те, що кошти потерпілим повернула сім’я обвинуваченого.

Як повідомляли “Вікна”, за даними слідства, з травня по серпень 2022 року Віталій Хемич, позиціонуючи себе волонтером, через соціальну мережу збирав кошти для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Повідомляли про те, що задокументовано свідчення 16 потерпілих, які передали обвинуваченому понад 1 млн 734 тисяч гривень.

23 вересня минулого року Калуський міськрайонний суд обрав запобіжний захід щодо Віталія Хемича. За клопотанням прокуратури його було взято під варту строком на 60 діб під заставу у розмірі 198 тисяч 480 гривень. 28 вересня після сплати застави Віталій Хемич вийшов із СІЗО.

Віталію Хемичу загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна. Також одна з потерпілих вимагає відшкодування моральної шкоди.

Нагадаємо, що у суді свідчив переможець “Голосу країни” Сергій Лазановський та відома блогерка Тетяна Самбурська.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни