Калуський скульптор створив меморіальний знак на могилі Миколи Міхновського

2 вересня на Байковому кладовищі у Києві, на могилі основоположника українського націоналізму, будівничого Української державності та українського війська Миколи Міхновського урочисто відкрили меморіальну дошку. 05 Вересня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 967 На гранітній плиті розміщено QR-код з посиланням на брошуру “Самостійна Україна” та інші праці Міхновського. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Точне місце поховання Миколи Міхновського певний час вважалося загубленим і тільки навесні цього року членам Історичного клубу “Холодний Яр” вдалося його віднайти. На гранітній плиті розміщено QR-код з посиланням на брошуру “Самостійна Україна” та деякі інші праці автора, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську міську раду.

“Щоб зафіксувати це святе для нас місце, ми вирішили поставити меморіальний знак. Проєкт зробив Марко Мельник, ветеран АТО. На зібрані серед однодумців кошти створили меморіальний знак — за сприяння скульптора Ігоря Семака”, зазначив президент історичного клубу “Холодний Яр” Роман Коваль.

До речі, співпраця калуського скульптора Ігоря Семака з історичнийм клубом у напрямку увіковічнення видатних постатей є доволі плідною. Ще торік на Черкащині, у легендарному Холодному Яру відкрили пам’ятник кобзареві Тарасу Силенку авторства Семака. Наступним етапом стало спорудження меморіалу воїнам-добровольцям, полеглим у боротьбі проти рашистських агресорів.

У червні 2023 року творчі зусилля колективу калушан (скульптора Ігоря Семака, архітектора Олександра Бучацького та підприємця Богдана Ременецького) втілились у встановлення стел з горельєфами чотирьох загиблих Героїв: Олега Куцина “Кума”, Андрія Жованика “Татарина”, Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі”, Тараса Бобанича “Хаммера”. В центрі меморіалу символічний Камінь на честь 93-ї ОМБр “Холодний Яр”.

Окремий пам’ятник Олегові Куцину, багатолітньому співорганізаторові вшанувань холодноярських героїв, постав біля дуба Максима Залізняка. Мистецький задум мають завершити постаті ще чотирьох Героїв: Олега Собченка, Юрія Руфа, Юліана Матвійчука, Дениса Антіпова.

“Їхні горельєфи вже готові, гранітні стели — в роботі”, повідомив Ігор Семак.

Відкриття пам’ятників у Холодному Яру заплановано на 28 вересня.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни