Калуській освіті на 2023 рік не вистачатиме 16 млн гривень

Було запропоновано з метою економії коштів у зимовий період об’єднати дитячі садочки: щоб їх працювало менше, а дітей було більше. Таку пропозицію підтримала депутатська комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та інвестиційної політики Калуської міської ради на бюджетних слуханнях 14 грудня. 16 Грудня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 293 Ілюстроване фото. Зараз дитячі садочки відвідують 50-60% дітей, у селах відвідуваність ще менша

З міського бюджету на галузь освіти наступного року планують виділити 203,5 млн гривень. Окрім того, попередньо розмір освітньої субвенції для Калуської громади складе 171 млн гривень — це на 14 млн гривень менше за потребу, інформують “Вікна”.

Нагадаємо, освітню субвенцію виділяють виключно на заробітні плати педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, а усі інші видатки має забезпечити бюджет громади. Окрім того, як повідомила на засіданні комісії начальниця управління освіти Ірина Люклян, цього року також виділятимуть субвенцію на Нову українську школу — кошти на меблі, комп’ютери тощо. Відповідно, у міському бюджеті має бути передбачене співфінансування на такі потреби — приблизно 2 млн гривень, які поки що не заклали. Таким чином освіті наступного року не вистачатиме близько 16 млн гривень, які, вірогідно, доведеться знайти у бюджеті громади.

Така ж ситуація була й у попередні роки. Раніше повідомляли, що Калушу не вистачає по 18-20 млн гривень освітньої субвенції на зарплати педагогів.

На бюджетних слуханнях було запропоновано варіант оптимізації видатків. Зокрема, у закладах позашкільної освіти. На функціонування дитячих садочків, які повністю фінансуються з міського бюджету, наступного року пропонують виділити понад 85,6 млн гривень. Йшлося про те, що цього навчального року кількість дітей у дитячих садочках суттєво зменшилася: минулого року було 2300, зараз — 1800. Окрім того, останнім часом дитячі садочки відвідують 50-60% дітей, у селах відвідуваність ще менша. Тож було запропоновано з метою економії коштів у зимовий період об’єднати дитячі садочки: щоб їх працювало менше, а дітей було більше. Управлінню освіти дали доручення вивчити можливість такої оптимізації.

Між тим, як ішлося на слуханнях, такі рішення можуть викликати обурення з боку батьків: їм доведеться водити дітей у інші заклади, а діти, відповідно, матимуть проблеми з адаптацією у новому колективі і з новими вихователями. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни