Калуський ліцей зібрав 1 вересня 50 тис. гривень на лікування воїна-випускника Андрія Марунчака

На початку року 31-річний калушанин Андрій Марунчак долучився до ЗСУ та став на захист держави. Служив командиром бойової машини розвідувального взводу 3 механізованого батальйону. Та 26 липня 2023 року життя чоловіка поділилося на до і після. На Запорізькому напрямку Андрій отримав важке мінно-вибухове поранення, що призвело до ампутації правої руки та ноги. 06 Вересня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 15 Першого вересня учні замість букетів педагогам кидали у скриньку фінансову допомогу захиснику Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Сумна звістка шокувала рідних, друзів, знайомих та педагогів з рідного ліцею №5, де його запам’ятали як скромного, але обдарованого учня. Більше того, мало хто знав, що він перебував на передовій. Зараз Андрій перебуває на лікуванні в Києві, де ним опікується його рідна сестра Ірина Мазур. Станом на 6 вересня на лікування та протезування Андрія зібрано майже половини потрібної суми.

«Вікна» поспілкувалися з однокласниками та педагогами ліцею №5, які розповіли про характер захисника та про ініціативу збору коштів для захисника.

Директор ліцею №5 Мирослав Кусень зазначив, що, дізнавшись про поранення випускника, освітяни одностайно прийняли рішення допомогти випускникові. Першого вересня на урочистій лінійці була організована благодійна акція: учні замість букетів педагогам кидали у скриньку фінансову допомогу захиснику. Загалом було зібрано понад 50 тис. гривень, які передали родині Андрія Марунчака.

Вчитель економіки та географії Володимир Чабаранок, який навчав Андрія Марунчака у 8-11 класах, пригадує, як його учень переміг на обласній олімпіаді з економіки.

«В 11 класі ми з ним перемогли в обласній олімпіаді з економіки. На той момент він був єдиним відомим переможцем з нашої школи. Андрій — обдарована людина як математично, так і аналітично. Його здібності на той момент випереджали його тодішній вік. Про те, що він почав воювати, я не знав. Дізнався, коли з ним сталася з ним. Андрій — мужня людина, тому що він став на наш захист, і всі ті проблеми зі здоров’ям, які в нього виникли, він зможе подолати. І ми йому в цьому допоможемо», — переконаний педагог.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи Марія Ілемська теж відзначає інтелект хлопця. А ще додає, що він чуйний, безвідмовний і справедливий.

«Кращого у цьому класі не було…. Я не знала, що він на війні. Я була дуже здивована і вражена. Я знала, що він навчався на будівельному факультеті (Інститут будівництва та інженерії довкілля Національного університету «Львівська політехніка». — Авт.). Він надзвичайно справедливий і це зіграло в першу чергу», — впевнена заступниця директора

Однокласниці Андрія Марунчака — Марія Дудик та Ірина Борачок знають Андрія з дитинства, товаришували з ним не тільки в школі, але й у дорослому житті. Кажуть, що він не тільки відмінник в школі, але й справжній друг, який завжди дотримується свого слова і прийде на допомогу в будь-якій ситуації.

Друзі та родичі висловлюють подяку всім за допомогу та поширення інформації. Проте наголошують, що збір на лікування та протезування Андрія Марунчака триває.

Варто зазначити, що оскільки у воїна високий рівень ампутації, то потрібні протези вищої вартості. Орієнтовна вартість протеза руки — 35 тис. євро, протеза ноги — 30 тис. євро.

Окрім того, військовий отримав пошкодження внутрішніх органів, переніс десятки операцій. Його стан важкий, проте стабільний. Надалі воїн проходитиме лікування та реабілітацію за кордоном.

РЕКВІЗИТИ ЗБОРУ (на ім’я рідної сестри Ірини Остапівни Мазур):

  • Картка Приватбанку — 4149 6090 1914 3330
  • Картка Монобанку — 4441 1144 2624 6789
  • Mоно Банка — https://send.monobank.ua/jar/4LGgEdypwV
  • Номер картки банки: 5375 4112 0795 1141
  • Номер валютної картки Mоно: 5375418814542916
  • PayPal: [email protected]

Контактний телефон: +380 (99) 178 46 93, сестра Ірина.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни