Калуський “кіборг” Станіслав Стовбан святкує 30-річний ювілей

Сьогодні, 21 січня, калушанин — боєць 131-го батальйону, “кіборг” Донецького аеропорту, Станіслав Стовбан святкує свій 30-річчя.

21 Січня,
2022,
19:00
Калуш

Переглядів: 391


Станіслав Стовбан вижив всупереч травмі, не сумісній із життям, і продовжує захищати батьківщину

Станіслав Стовбан народився 21 січня 1992 року. Пройшов строкову службу у десантних військах. Під час війни перебував у складі 80-ї бригади. Молодший сержант брав участь у боях за Донецький аеропорт, де 2015 року дістав важке поранення і потрапив у полон. Хлопець потрапив під завали і втратив ногу. Другу — врятували донецькі лікарі, інформують “Вікна”.

Станіслав Стовбан потрапив у полон на своє 23-є день народження. 

У безстрашного «кіборга» фактично не було шансів вижити після того, як на нього впали уламки підірваного терміналу Донецького аеропорту. Але він вижив всупереч травмі, несумісній із життям, і колосальній втраті крові. Лікарі центрального клінічного військового шпиталю зробили неможливе, і калушанин став на ноги. Після звільнення і протезування ампутованої кінцівки він повернувся до своєї бригади.

За мужність і героїзм, виявлені при виконанні службових обов’язків, Станіслав Стовбан нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. У 2019 році отримав звання Почесного громадянина Калуша, яке врурчив тоді міський голова Ігор Матвійчук. “Кіборгу” аплодували як присутні на відзначенні Дня міста, так і музиканти культового гурту “Кому Вниз”.

Раніше йшлося, що калуський “кіборг” Станіслав Стовбан отримав у США новий протез.

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни