Калуські важкоатлети вибороли дев’ять медалей обласного чемпіонату (Фото)

30-31 березня в Коломиї відбувся чемпіонат Івано-Франківської області з важкої атлетики серед чоловіків та жінок, присвячений Збройним Силам України. Водночас це були відбіркові змагання для участі в чемпіонаті України серед дорослих спортсменів, який цього року заплановано провести у Луцьку 22-27 квітня. 01 Квітня, 2024, 18:00 Калуш Переглядів: 351 Чемпіоном області став майстер спорту Василь Савчук у категорії до 81 кг із результатом двоборства 244 кг Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За право піднятися на п’єдестал пошани змагалися понад 60 атлетів з Коломиї, Калуша, Івано-Франківська, Ценяви, Заболотова, колишнього Галицького та Косівського районів. Слід зазначити, що серед них були два майстри спорту міжнародного класу та шестеро майстрів спорту України.

За словами голови Івано-Франківської обласної Федерації важкої атлетики, Заслуженого тренера України Миколи Чабана, під час чемпіонату встановлені два рекорди області та й взагалі реалізовані хороші результати, які можуть мати гідну заявку на всеукраїнському чемпіонаті.

Калуш на цих змаганнях презентували 12 спортсменів під керівництвом тренерів Ігоря Стечака та Марії Відливаної, які вибороли 9 призових місць.

— Найбільше я тішуся виступом Володі Мудрика, який бездоганно реалізував усі шість підходів і показав чудовий результат, підтвердивши другий дорослий розряд, — поділився з “Вікнами” тренер Калуської ДЮСШ, майстер спорту Ігор Стечак. — З результатом 58 кг у ривку і 79 кг у поштовху він став срібним призером чемпіонату у категорії до 61 кг. Йому зараз 17 років, тому я впевнений, що при наполегливій праці під час тренувань він зможе мати вагоміші результати.

За словами наставника, виступ майстра спорту Володимира Щавінського у категорії до 89 кг став неперевершеним на цих змаганнях. Він став абсолютним чемпіоном, піднявши 145 кг у ривку і 180 кг у поштовху. Для порівняння: спортсмен, який виступав у категорії + 109 кг підняв на 25 кг менше, ніж Володимир. Калушанин увійшов до збірної області і має непогані перспективи стати чемпіоном України.

Тішиться здобутками своїх підопічних і майстер спорту міжнародного класу Марія Відливана, яка разом зі своїми вихованцями також взяла участь у змаганнях і виборола срібну нагороду у категорії до 59 кг, піднявши у сумі 125 кг.

— Мої хлопці і дівчата — просто молодці, — каже Марія Відливана, — адже ми привезли два “золота”, три “срібла” і дві “бронзи”.

Чемпіонами стали майстер спорту Василь Савчук у категорії до 81 кг із результатом двоборства 244 кг та кандидат у майстри спорту Владислав Поважняк у категорії до 73 кг із результатом 240 кг. Марія Ганущак та Олександра Лукасевич вибороли срібні нагороди. Їхні результати у сумі 90 кг 85 кг відповідно. Бронзові медалі завоювали Анастасія Михайлів (75 кг у двоборстві) та Андрій Фединич, який підняв у сумі 124 кг.

Трохи не поталанило Богдану Василечку та наймолодшому учаснику чемпіонату, 12-річному Владиславу Штергуну, але вони досягли також доволі високих результатів, ставши четвертими у змаганнях серед дорослих спортсменів. На чемпіонат України у складі збірної області поїде Владислав Поважняк.

Василя Савчука також відібрали до збірної області, проте його участь під питанням, адже він служить у лавах ЗСУ і невідомо, як складуться обставини.