Калуські школи планують забезпечити електрогенераторами

Про це повідомив міський голова Калуської громади Андрій Найда в ефірі обласного телебачення «Галичина». 04 Листопада, 2022, 12:00 Калуш Переглядів: 176 Ілюстроване фото. Вимкнення світла під час повітряних трривог може бути проблемою для школярів

За словами міського голови, в Калуській громаді відбувалися неодноразові  відключення електропостачання. Спочатку вони були хаотичними, навіть відключили живлення на насосній станції, яка забезпечує водою 10% міста. Зараз, коли відбуваються відключення, критичну інфраструктуру не чіпають.

Це ж, за словами міського голови, стосується промислових підприємств, які є критичними з точки зору безпеки. Наприклад, не було вимкнень електропостачання на ТОВ «Карпатнафтохім» — не можна чіпати очисні споруди та цех розділення повітря.

Однак в закладах освіти світло можуть вимикати. І це, за словами Андрія Найди, є проблемою під час повітряних тривог. Тривога може тривати годинами, діти перебувають в укриттях у темряві (ґаджети швидко розряджаються) і це може призводити до тривожності та панічних настроїв. Тож заклади освіти мають бути забезпечені електрогенераторами.

Як повідомила «Вікнам» заступниця начальника управління освіти Калуської міської ради Леся Кобзан, електрогенератори мають другий, третій, десятий ліцеї Калуша та ліцей імені Дмитра Бахматюка. З обласного бюджету виділили кошти на електрогенератори для Голинського ліцею та гімназій у Вістовій і Копанках. Крім того, їх вже замовили для трьох шкіл, які опалюються твердопаливними котлами: Ріп’янського ліцею, гімназій у Кропивнику і Сівці-Калуській.

Проте, за словами Лесі Кобзан, купити електрогенератор потрібної потужності зараз дуже важко. Таке обладнання зараз в дефіциті.

Раніше йшлося: якщо будуть проблеми з опаленням, калушан обіцяють обігріти у великих закладах.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни