Калуське комунальне підприємство суттєво оновлює парк садової техніки

20 квітня в електронній системі державних закупівель Прозорро комунальне підприємство «Калушавтодор» оголосило велику закупівлю садової техніки. Мають намір купити бензопили, травокосарки та бензинові повітродуви — загалом 40 одиниць на 486 тис. гривень. 24 Квітня, 2023, 12:05 Калуш Переглядів: 309 Ілюстроване фото. У цей сезон «Калушавтодор» увійшов, маючи у своєму розпорядженні всього 7 робочих травокосарок Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Період подачі пропозицій на участь у закупівлі — до 28 квітня. Аукціон проводитися не буде.

Як зазначено у тендерній документації, комунальне підприємство купує 16  бензопил  Husqvarna (15 штук потужністю 1,4 кВт і одну потужністю 3,4 кВт), 19 травокосарок  Husqvarna (8 штук потужністю 1,2 кВт і 11 штук потужністю 2,1 кВт) та 5 штук бензинових повітродувних пристроїв STIHL, інформують “Вікна”.

Зазначено, що садова техніка має бути оригінальною, новою (2023 року випуску), якісною, з відповідними заводськими маркуваннями. Гарантійний строк на товар, що поставляється повинен бути не менш ніж 12 місяців і не може бути меншим від гарантійного строку заводу-виробника. Окрім того, вимагається безплатне сервісне обслуговування протягом 24 місяці.

Термін постачання техніки комунальному підприємству — до 31 грудня цього року.

Кошти на закупівлю техніки «Калушавтодору» виділили з бюджету громади за програмою здійснення внесків до статутних капіталів комунальних підприємств.  Програмою на 2023 рік для КП «Калушавтодор» передбачено на техніку близько 16,2 млн гривень. З бюджету громади на фінансування цієї програми комунальному підприємству вже виділили близько 4,5 млн гривень. Йшлося про те, що «Калушавтодор» цього року купуватиме лише найбільш необхідне із затвердженого програмою внесків до статутних капіталів комунальних підприємств переліку техніки. У ньому зокрема є 5 повітродувів  (64 тис. гривень), 19 бензинових травокосарок HUSQVARNA/SHTIL або еквівалент (374 тис. гривень) та 16 бензопил HUSQVARNA/SHTIL або еквівалент (112 тис. гривень).

Тендер оголошено на меншу суму, ніж передбачено програмою. Як пояснив у коментарі «Вікнам» директор КП «Калушавтодор» Роман Скибіцький, перед оголошенням закупівлі підприємство вивчило поточну цінову ситуацію на ринку і розраховує купити садову техніку дешевше. Однак виходячи з бюджетних асигнувань, у закупівлю планують внести зміни – збільшити суму на 64 тис. гривень та додати ще три травокосарки — загалом можуть закупити 22 одиниці такої техніки.

За словами Романа Скибіцького, у разі успішної закупівлі парк садової техніки «Калушавтодору» потужно оновиться. Зокрема 11 комплектів травокосарок і бензопил передбачені для старостинських округів — після утворення Калуської громади роботи у комунальників додалося, а техніка у селах або відсутня, або стара і вимагає дорогого ремонту. Окрім того, комунальне підприємство матиме чим доглядати зелені насадження й у Калуші.

Як зазначив Роман Скибіцький, у цей сезон «Калушавтодор» увійшов, маючи у своєму розпорядженні всього 7 робочих травокосарок. Причому така техніка тривалий час експлуатується і часто потребує ремонту.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни