Таким чином міська влада відреагувала на масове звільнення працівників цеху очисних споруд підприємства, оскільки це загрожує надзвичайною ситуацією через припинення централізованого водовідведення і водопостачання жителям Калуша. 31 Липня, 2024, 19:00 Калуш Переглядів: 925 Громада не може бути заручником ситуації, що сталася на приватному підприємстві, каже голова. Фото: “Вікна”, міська рада Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Сьогодні, 31 липня, у Калуші провели позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) з єдиним питанням порядку денного — «Про кризову ситуацію в роботі очисних споруд ТОВ «Карпатнафтохім».
Як раніше повідомляли «Вікна», 31 липня з цеху очисних споруд за власним бажанням звільнився майже весь технологічний персонал. Причиною масового звільнення працівників очисних споруд є невиплата їм належної зарплати впродовж десяти місяців. Люди довго терпіли, а останнім часом неодноразово зверталися до міської влади. Однак це не допомогло врегулювати проблему.
Як зазначив на засіданні комісії міський голова Андрій Найда, ситуація є критичною: якщо завтра не буде людей, то очисні споруди можуть зупинитися.
Керівників ТОВ «Карпатнафтохім» на засіданні комісії не було. Від підприємства виступив начальник управління забезпечення виробництва Володимир Шевчук. За його словами, з 38 працівників, які ще залишалися у цеху очисних споруд, сьогодні звільнилося 28. Основна умова людей для того, щоб працювати далі, — виплата заборгованої заробітної плати.
«З вересня-жовтня ми не отримуємо зарплату. Були проплати по тисячі-півтора. Люди попереджали про звільнення ще два місяці тому. Раз, другий раз і тут настала точка. Люди прийшли, зранку ще були якісь розмови й тепер я отримав наказ на звільнення 28 працівників. Ще будемо з людьми говорити, щоб продовжити співпрацю принаймні на місяць», — зазначив Володимир Шевчук.
За словами Андрія Найди, Калуська міська рада не має боргів перед нафтохімічним підприємством. Є борг «Калуської енергетичної компанії» за очищення стоків. Цей борг виник з того часу, коли «Карпатнафтохім» змусив комунальне підприємство оплачувати за очищення дощових стоків. Поки тривали суди, накопичився борг, але його вже поступово гасять. Так, комунальне підприємство вже сплатило понад 18 млн гривень боргу, у тому числі понад 7,1 млн гривень — цьогоріч. Залишається ще близько 21 млн гривень заборгованості. При цьому «Карпатнафтохім» заборгував громаді понад 70 млн гривень, в основному — по платі за землю.
«Саме керівництво ТОВ «Карпатнафтохім» має забезпечити стабільну роботу очисних споруд. Питання з персоналом — це їхнє питання. Спілкувався з людьми, їм не подобається хамське відношення з боку адміністрації. Ще два місяці тому вони до нас приходили. Ми казали, що буде новий співвласник, вони вже мають можливість продавати сировину чи здійснювати господарську діяльність. Чому вони це не зробили, для нас незрозуміло. Ситуація є дуже дивною», — зазначив Андрій Найда.
За словами міського голови, також незрозуміло, хто зараз є керівником ТОВ «Карпатнафтохім». Всі спроби отримати інформацію про власників, хоча б контактні номери телефонів, ні до чого не призвели.
«Досі ніхто нічого не дав. Наразі це бездіяльність повна», — підсумував очільник Калуської громади.
Сьогодні міська влада провела перемовини зі звільненими працівниками. Пропозиція — виділити «Калуській енергетичній Компанії» 2 млн гривень (позачергову сесію міськради запланували на 2 серпня. — Авт.). Ці кошти в рахунок боргу за очищення стоків перерахують «Карпатнафтохіму», але кожен з людей, які повернуться працювати на очисні, має отримати щонайменше 30 тис. гривень заборгованої зарплати.
«Далі — по ситуації, бо ми не розуміємо політику «Карпатнафтохіму» та його власників. Кажуть, що через два тижні співвласник приїжджає і з нами зустрінеться», — повідомив Андрій Найда.
У рішенні комісії ТЕБ та НС ТОВ «Карпатнафтохім» зобов’язали забезпечити безперебійну роботу цеху очищення стоків, а при надходженні коштів від «Калуської енергетичної Компанії» негайно спрямувати їх на зарплату працівників цеху. Комунальне підприємство у разі виникнення проблем з очищенням стоків має негайно повідомити відповідні органи, у тому числі правоохоронців.
Рішення калуської влади продовжить стабільну роботу очисних на місяць. За інформацією «Вікон», звільнені працівники готові повернутися до роботи, але без оформлення трудових відносин, лише за строковим договором терміном на місяць. Причому вони готові виходити на роботу вже сьогодні ввечері — після звільнення у нічній зміні залишається лише одна людина. Ще одна умова — виплата заборгованої зарплати в анонсованому розмірі впродовж найближчого часу.
«Маємо намір спрямувати для ТОВ «Карпатнафтохім» орієнтовно 2 млн гривень. Але з тією умовою, що ці кошти підуть саме на зарплатню працівникам очисних споруд. Чітко, за переліком, щоб кожен працівник міг отримати хоча б по 30 тис. гривень. Оскільки нам необхідно, щоб очисні працювали. Інакше — колапс надмасштабний для всіх! Звичайно, цієї підтримки вистачить максимум на місяць. Далі — знову будемо чекати на реакцію керівництва, а також співвласників! Громада не може бути заручником ситуації, що сталася на приватному підприємстві», — підсумував міський голова на своїй сторінці в соціальній мережі.
Богдана ТИМЧИШИН, журналістка