Калуська влада ще раз надала роз’яснення про підготовку укриттів

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич повідомив, що з 24 лютого система цивільного захисту переведена у вищу ступінь готовності.

26 Лютого,
2022,
10:00
Калуш

Переглядів: 742


Ілюстроване фото. У Калуші є 168 найпростіших укриттів

Є перелік заходів, які виконуються, зокрема з забезпечення життєдіяльності, підготовки укриттів, підняті поліція і національна гвардія. В цілому ситуація на території Калуської громади є контрольованою, запевнив посадовець, інформують “Вікна”.

Також Іван Дембич дав роз’яснення щодо укриттів і сховищ для розміщення людей. За його словами, за нормативними документами захисні споруди поділяються на сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення і пристосовані приміщення.

Бомбосховищ у Калуші немає, свого часту  будувалися сховища, розраховані на найбільшу робочу зміну підприємств, які мали працювати в особливий період.

Для мешканців сховища не будували — їх мали евакуювати у Долинський і Рожнятівський райони.

Окрім промзони, сховища є і на території міста: біля центральної пошти і залізничного вокзалу. Вони, за словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, обмежено готові і можуть укривати людей.

Протирадіаційні укриття — це пристосовані приміщення перших поверхів і вони є на обліку.

Захисні споруди подвійного призначення — це підземні кемпінги, метро, торгові центри тощо.

Останній тип захисних споруд — пристосовані приміщення — є найпростішими укриттями. Це будь-які заглиблення, включаючи підвали багатоквартирних житлових будинків, підвали приватних будинків, господарських споруд тощо. Таких споруд на обліку у Калуші — 168.

Як повідомив Іван Дембич, підвали попередньо обстежили, деякі потрібно дообладнати відповідно до вимог. Дані доручення управляючим компаніям і ОСББ привести захисні споруди до готовності, нанести відповідні вказівники та оснастити їх піддонами для більш комфортного перебування людей.  

Як зазначив міський голова Андрій Найда, основне — у нас є 168 укриттів. У разі сигналу «повітряна тривога» калушани мають без паніки туди спуститися.

Керівникам ОСББ, управляючих компаній доручили організувати підготовку підвалів. Якщо треба прибрати тут, у разі, якщо необхідна допомога у відкачуванні води, — звертатися до комунальників.

Мешканцям міський голова радить організуватися та самостійно підготувати підвали у своїх будинках.

“Не чекайте, що хтось зробить. Не той час. Ми в себе в будинку організувалися, це дуже для усіх корисно”, — звернувся міський голова до калушан.

Забезпечити укриття мішками з піском і піддонами мають централізовано: збирають інформацію про потребу в управляючих компаній і ОСББ.Далі будуть звертатися до підприємств про виділення необхідного та розподіляти.

Раніше йшлося, що калушани організовуються й облаштовують укриття.

Найближче до вас укриття можна знайти за посиланням.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни