Калуська влада пропонує забрати церкву в московського патріархату

11 квітня відбулося пленарне засідання позачергової сесії Калуської міської ради. Перед депутатами виступив їхній колега з фракції «Платформа громад», декан Калуського благочиння Івано-Франківсько-Галицької Єпархії Православної церкви України Федір Мороз. 12 Квітня, 2023, 11:00 Калуш Переглядів: 925 Як зазначив Федір Мороз, є інформація про самовільне захоплення релігійною громадою комунальної землі Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Його звернення стосувалося церкви московського патріархату у Калуші. Зокрема депутат пропонує заборонити її на території Калуської громади. За словами Федора Мороза, є багато доказів сприяння церкви московського патріархату державі-агресору, а її діяльність створює підґрунтя для духовної та військової окупації, інформують “Вікна”.

Федір Мороз пропонує розірвати усі договори оренди державного і комунального майна, а храм Миколая Чудотворця у Калуші УПЦ МП перетворити на храм для воїнів і створити тут духовний реабілітаційний центр. Також депутат пропонує розірвати договір постійного користування земельною ділянкою під церквою. А окрім того — провести аудит, оскільки, як зазначив Федір Мороз, є інформація про самовільне захоплення релігійною громадою комунальної землі.

Інші пропозиції депутата: звернутися до Верховної Ради України та Ради національної безпеки і оборони щодо заборони УПЦ МП в Україні та звернутися до голів Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлани Онищук та обласної ради Олександра Сича щодо скасування статуту і державної реєстрації громади московської церкви в Калуші.

Нагадаємо, раніше калушанин Володимир Павлів, який є військовослужбовцем Збройних сил України, разом з побратимами з Калуського району на своїй сторінці в соціальній мережі оприлюднив відеозвернення до Калуської громади та політичних діячів щодо майбутнього церкви московського патріархату у Калуші. Вони пропонують перетворити церкву «п’ятої колони» московського патріархату на гарнізонний районний храм і передати його військовим капеланам.

У перші тижні війни калуській громаді московської церкви активісти поставали ультиматум — вони мають розпочати процедуру переходу до Православної церкви України. Однак вимогу церква не виконала. Натомість храм московської церкви зачинили. Як йшлося на сесії, її настоятель зараз перебуває за кордоном.

На сесії міський голова Андрій Найда дав доручення земельному управлінню щодо розірвання договору постійного користування земельною ділянкою під церквою Миколая Чудотворця, а управлінню культури — підготувати звернення щодо анулювання реєстрації релігійної громади та її статуту.

Втім без заборони московської церкви на рівні держави забрати храм у релігійної громади на рівні Калуша навряд чи вийде – він не перебуває ні у державній, ні у комунальній власності. Свого часу, у вересні 2002 року Калуська міська рада дала дозвіл на будівництво у місті православної церкви московського патріархату. Будувати храм допомагав ЗАТ «ЛУКОР» (одним з засновників якого був російський “Лукойл”), а належить вона релігійній громаді УПЦ МП.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни