Калуська влада планує повертати борги державі за рішенням суду два роки

На сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення міськради «Про програму виділення коштів із місцевого бюджету на примусове виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 300/68/21 про стягнення з Виконавчого комітету Калуської міської ради податкового боргу комунального підприємства «Екосервіс». 17 Червня, 2023, 10:00 Калуш Переглядів: 558 Ілюстроване фото. Рішення суду добровільно виконане не було. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Програма розрахована на 2023-2024 роки і передбачає виділення з бюджету громади понад  9,2 млн гривень: 2,7 млн гривень у 2023 році і понад 6,5 млн гривень – у 2024 році, інформують “Вікна”.

Як повідомляли “Вікна”, 6 січня 2021 року Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області звернулося в суд з адміністративним позовом до Калуської міської ради про стягнення податкового боргу комунального підприємства «Екосервіс» в розмірі понад 8,3 млн гривень. Структура цього боргу є такою:

  • 2 237 380,98 гривні несплачених надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях;
  • 4 862 745,07 гривні несплаченого податку на додану вартість;
  • близько 1,3 млн гривень пені та штрафних санкцій за цими платежами.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24 травня 2021 року позов податкової служби було повністю задоволено. Калуська міська рада подала на це рішення апеляційну скаргу, однак апеляційний адміністративний суд залишив її без задоволення. Міська рада не капітулювала і на початку 2022 року подала касаційну скаргу до Верховного суду України. Але її повернули міській раді — Верховний суд послався на відсутність підстав для оскарження попередніх рішень судів.

Оскільки рішення суду добровільно виконане не було, 21 квітня 2022 року державний виконавець відкрив примусове виконання виконавчого листа. Однак Калуська міська рада не має відкритих рахунків в органі Казначейства, що унеможливлює стягнення коштів і виконання судового рішення, тож для уникнення арешту майна виконком звернувся щодо зміни боржника з Калуської міської ради на виконавчий комітет Калуської міської ради. На заяву державного виконавця Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалою від 26 травня 2023 року змінив спосіб виконання судового рішення, а саме було змінено боржника.

Окрім стягнення понад 8,3 млн гривень за рішенням суду, з бюджету громади також стягнуть 10% від цієї суми виконавчого збору – понад 836,5 тис. гривень та близько 148  гривень мінімальних витрат виконавчого провадження. Звідси і сума програми – понад 9,2 млн гривень.

КП “Екосервіс” до травня 2021 року надавало послуги зі збору, вивезення і захоронення твердих побутових відходів на території Калуської громади. За підсумками конкурсу єдиним виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території громади зараз є ТОВ “Еко-Прикарпаття”.

Значною мірою накопичення боргів перед державою пов’язане з тим, що споживачі заборгували “Екосервісу” великі суми, в основному це борги ЖЕО із часів, коли плата за вивезення сміття була складовою квартплати. Повідомляли, що «Екосервіс» боргує близько 11 млн гривень: майже 10,7 млн гривень за податками, решту — за внесками соціального страхування.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни