Звернення пов’язане з блокуванням рахунків комунального підприємства для стягнення 41,5 млн гривень боргу за газ за рішенням суду, яке вступило у законну силу. Хоча виконання судових рішень є обов’язковим для усіх та відбувається у рамках законної процедури, міська влада просить втручання уряду у ситуацію, що склалася. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 16 Січня, 2025, 12:15 Калуш Переглядів: 341 Ілюстроване фото. Затверджене звернення депутатів міської ради займає близько десяти аркушів Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
15 січня Калуська міська рада затвердила текст звернення до Прем`єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо забезпечення безперебійного функціонування об’єктів теплопостачання, водопостачання та водовідведення комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія».
Затверджене звернення займає близько десяти аркушів. Зокрема, описали, які функції виконувало КП «Водотеплосервіс», як через критичне фінансове становище підприємства міська рада поклала такі ж завдання на КП «Калуська енергетична Компанія».
«Такі дії були вимушеними та безальтернативними та спрямовані на те, щоб не зупинити надання стратегічних послуг населенню міста, зокрема водопостачання, водовідведення та теплопостачання, які повинно було б забезпечувати КП «Водотеплосервіс», — йдеться у зверненні.
На підставі Наказу голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації — начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук №61 від 22.02.2024 року КП «Калуська енергетична Компанія» визначено критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період та внесено у Реєстр об`єктів критичної інфраструктури.
Далі у зверненні сказано про арешт рахунків комунального підприємства виконавчою службою внаслідок заміни божника КП «Водотеплосервіс» на КП «Калуська енергетична Компанія» за рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 29 жовтня 2024 року, законність якого підтвердив апеляційний суд.
Значну частину звернення займають аргументи КП «Калуська енергетична Компанія», яке категорично не погоджується із таким рішеннями суддів «так як судами не враховано істотні обставини справи які були представлені комунальним підприємством, та які відіграють ключову роль у прийняття законного та справедливого рішення, та звернулося і касаційною скаргою, за якою вже призначено склад суду». Розбиратися з наведеними доводами та оцінювати їх може не глава уряду, а станом на зараз — виключно суд касаційної інстанції.
«Існує перелік важливих питань ?а також процесуальних порушень як зі сторони АТ «НАК» «Нафтогаз», так і зі сторони Міністерства юстиції України, які належним чином судами не досліджувалися, що в результаті спричинило прийняття протиправного рішення та може призвести до тяжких наслідків для КП «Калуська енергетична Компанія».
Задля запобігання виникнення надзвичайної ситуації, Калуська міська рада зі своєї сторони намагається вчинити всі можливі дії, однак, важливим є те, що вже наступного дня після прийняття апеляційним судом рішення, а саме 18.12.2024 року, виконавчою службою було накладено арешт на рахунки КП «Калуська енергетична Компанія» і вже відбуваються списання, що спричиняє як для Калуської ОТГ та і для господарської діяльності комунального підприємства в цілому ряд тяжких наслідків.
Наявність арешту на рахунках КП «Калуська енергетична Компанія» повністю паралізує всю роботу підприємства, штучно унеможливлює виконання фінансових зобов’язань, таких як оплата за енергоносії, закупівля необхідних матеріалів.
Несплата рахунків через арешт може призвести до збільшення штрафів і пені за прострочені зобов’язання, що ще більше погіршує фінансовий стан. Блокування рахунків КП «Калуська енергетична Компанія» фактично призводить до припинення діяльності найбільшого в місті Калуш Івано-Франківської області комунального підприємства, а враховуючи характер і обсяги діяльності підприємства, можна стверджувати про неминучість настання екологічного лиха в регіоні», — йдеться у зверненні.
Відтак міська рада просить главу уряду розглянути питання щодо тимчасової заборони примусового списання коштів з рахунків КП «Калуська енергетична Компанія» на період оскарження судових рішень, а також забезпечити прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного нормативного акта, або внесення змін до чинних нормативно-правових актів, що тимчасово заборонятиме примусове списання коштів із рахунків підприємств критичної інфраструктури під час дії воєнного стану, якщо ці кошти спрямовані на забезпечення їхньої поточної діяльності.
Главу уряду просить вжити заходів щодо скасування арешту рахунків підприємства або його часткового зняття, з метою забезпечення можливості здійснення розрахунків за енергоносії, виконання обов’язків перед бюджетом та постачальниками.
Зокрема просять видати доручення Міністерству юстиції та Державній виконавчій службі про невідкладне зняття арешту з рахунків КП «Калуська енергетична Компанія» та звернутися до Ради національної безпеки і оборони України з ініціативою про прийняття рішення щодо тимчасового зняття арешту з рахунків КП «Калуська енергетична Компанія».
Главу уряду просять сприяти в пошуку компромісного рішення із залученням АТ «НАК» «Нафтогаз України» щодо відтермінування платежів, аби не допустити зриву діяльності підприємства, що напряму впливає на життєзабезпечення громади.
«Тепер «Калуська енергетична компанія» повинна сплатити майже 42 млн грн боргу, який дістався у спадок. Ще очікується касація, проте ми не погоджуємося з рішеннями судів, оскільки вважаємо, що покладені на «КЕК» зобов’язання є неправомірними.
Звичайно, кінцеву точку в цій ситуації поставить суд. Але, допоки не буде рішення касації, рахунки повинні бути розблоковані. І взагалі, ми просимо, щоб не блокувалися рахунки підприємства критичної інфраструктури. Адже за таких обставин підприємство не може закупити для потреб громади навіть одного літра пального, що є неприпустимим, особливо в час війни!‼», — написав після сесії міський голова Андрій Найда.
Як раніше повідомляли «Вікна», станом на зараз усі рахунки комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» заблоковані. Підприємство має можливість лише виплачувати зарплату і не може забезпечувати інші видатки. Блокування рахунків відбулося через борг «Водотеплосервісу», які держава перекинула на «Калуську енергетичну компанію».
Так, на початку минулого року Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення про стягнення з КП «Водотеплосервіс» на користь НАК «Нафтогаз України» майже 41,5 млн гривень заборгованості за безпідставно набутий газ, а також понад 622 тис. гривень судового збору. Наприкінці жовтня суд змінив боржника на «Калуську енергетичну компанію», оскільки підприємству було надано в користування цілісний майновий комплекс з вироблення теплової енергії КП «Водотеплосервіс». «Калуська енергетична Компанія» оскаржила ухвалу до Західного апеляційного господарського суду, однак 17 грудня апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги комунального підприємства. Практично одразу його рахунки були заблоковані виконавчою службою.
«Калуська енергетична компанія» подала касаційну скаргу на ці рішення судів. Раніше Андрій Найда повідомив, що Нафтогаз пропонує реструктуризацію боргу на три роки.
Богдана ТИМЧИШИН, журналістка