Калуська громада стала однією з 12 переможниць проєкту “Sun4Ukraine”

Калуська громада на Івано-Франківщині стала однією з переможниць проєкту “Sun4Ukraine”. Відтак отримає гроші від Європейського Союзу на впровадження свого плану зменшення забруднення повітря. Також у межах ініціативи представники міськради передаватимуть свій досвід іншим муніципалітетам України. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 08 Грудня, 2024, 17:00 Калуш Переглядів: 121 Загалом на участь у проєкті подавалися 105 громад з України Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За його словами, загалом на участь у проєкті подавалися 105 громад з України, інформує “Суспільне”.

“У нас уже розроблений план сталого кліматичного розвитку. Окрім того, ми є учасниками різних відповідних міжнародних організацій. Напевно, нас і обрали через те, що ми активно працюємо в цьому напрямі”, — говорить Андрій Найда.

Яку саме суму отримає громада в межах проєкту “Sun4Ukraine”, наразі невідомо, каже Андрій Найда. Це залежатиме від плану кліматичної нейтральності, який розроблятимуть, та оцінки експертів Євросоюзу.

“Ми плануємо перехід на відновлювані джерела електроенергії, утеплення бюджетних закладів, житлових будинків, встановлення вітрогенерації, сонячної, можливо, і водневої генерації. Допомогти зменшити викиди CO₂ може і будівництво електрозаправних станцій, щоб мотивувати якомога більше людей переходити на електричні машини”, — говорить Андрій Найда.

З його слів, у межах проєкту пілотні громади з України обмінюватимуться досвідом з містами-партнерами Європейського Союзу. А після реалізації свого плану кліматичної нейтральності навчатимуть цього інших українських муніципалітетів.

“Якщо одна громада досягне кліматичної нейтральності, а інша продовжуватиме забруднювати повітря — це нічого не допоможе. Тому, коли 12 громад реалізують свої ідеї, ми будемо їздити, обмінюватися досвідом, навчати інші громади, які хочуть долучитися до ініціативи. Буде створений такий загальноукраїнський хаб. Мета проєкту — аби громади стали кліматично нейтральними до 2050 року”, — розповідає Андрій Найда.

Окрім Калуської громади, пілотними у проєкті стали Чернігівська, Чернівецька, Дніпровська, Харківська, Конотопська, Київська, Миколаївська, Нововолинська Первомайська, Вінницька, Звягільська громади.

Що відомо про кліматичну нейтральність в Україні

8 жовтня 2024 року Верховна рада в другому читанні ухвалила рамковий кліматичний закон № 11310. Згідно з ним Україна має досягнути кліматичної нейтральності до 2050 року, а забруднення повітря до 2030 року повинно сягати рівня 1990 року, тобто скоротитися на 65%. Наприкінці жовтня 2024 президент підписав закон.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни