Калуська громада планує впроваджувати туристичний маршрут “Бойківська сіль”

“Погляньте на маршрут поглядом туриста, не бажайте охопити неохоплюване, концентруйтесь на реальних, вимірювальних цілях”, — написав після візиту до Калуша начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА на своїй сторінці в соціальній мережі. 16 Березня, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 216 Ініціаторам “Бойківської солі” радять поглянути на маршрут поглядом туриста Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

15 березня відбулася робоча нарада щодо впровадження культурно-історичного маршруту «Бойківська сіль», — повідомляє офіційний сайт Калуської міської ради.

Наприкінці минулого року Калуська громада вперше серед 62 територіальних громад Івано-Франківської області у рейтингу туристичної активності посіла 4 місце. Цей високий показник продемонстрував перспективу розвитку туристичного потенціалу Калущини.

Тож сьогодні, 15 березня, відбулася робоча нарада заступника міського голови Богдана Білецького за участю Віталія Передерка, начальника відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації, представників управлінням економічного розвитку міста міської ради, Долинської, Новицької, Рожнятівської територіальних громад, громадських організацій та інституту основної хімії «НІОХІМ».

Ще на початку 2021 року Калуська, Долинська та Новицька територіальні громади об’єдналися для створення культурно-туристичного маршруту “Бойківська сіль”.

Його метою було відновлення та збереження історичних цінностей щодо видобування солей на даних територіях; відновлення та поширення відомостей серед мешканців про основні осередки солеваріння та солевидобування на територіях сучасних громад; розробка та видавництво карти маршруту та брошури з історичними відомостями про основні локації маршруту; відновлення туристичних локацій — криниць з метою популяризації історичної спадщини.

Проєкт не став переможцем грантової Програми, проте зацікавив своєю значущістю представників обласного відділу туризму з метою подальшого його реалізації.

На нараді обговорили питання розвитку проєкту із залученням сусідніх громад, зокрема, й Рожнятівської.

Після наради відвідали об’єкти майбутнього маршруту: музей історії ТОВ «Карпатнафтохім» у палаці культури «Мінерал», промислову ратушу на вул. Чорновола, Домбровський кар’єр, соляні криниці у селах Новиця та Петранка. А також — соляну свердловину «Барбара» та музей Бойківщини в Долині.

Робота продовжується. Тож, сподіваємося, що тематика видобутку солі незабаром стане одним з напрямків розвитку туристичного потенціалу нашої громади, — йдеться в офіційному повідомленні.

Між тим Віталій Передерко налаштований менш оптимістично.

«Сьогодні, 15 березня, відбувся робочий візит до Калуського району з метою обговорення ідеї культурного туристичного маршруту бойківської солі. Хотів наживо побачити потенційні точки Шляху бойківської солі та почути від чиновників і активістів, з яким стартовим капіталом (і тут мова не про гроші, звичайно) Калуш спільно з громадами-партнерами має намір створювати маршрут. Враження контраверсійні. Роботи більше на старті, ніж я очікував… Світлин маю багато. Але…

Нехай фото інтер’єру музею у Долині налаштує Мар’яну Думенко, Віктору Павліву, Тані Вишинській, Наталії Ільків-Василишин на позитивні цілі. Погляньте на маршрут поглядом туриста, не бажайте охопити неохоплюване, концентруйтесь на реальних, вимірювальних цілях», — написав начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА на своїй сторінці в соціальній мережі.

«Мотивуюче! Ваш досвід безцінний. І те, що Калуш зараз 4-ий в рейтингу по туризму, свідчить, що ми на правильному шляху!», — прокоментувала допис головна спеціалістка загального відділу калуського виконкому Мар’яна Думенко.

«То було минулого року завдяки проєкту “Культура у віддзеркаленні”. На старті 2023 всі 62 громади рівні…», — відповів Віталій Передерко.

Нагадаємо, що на початку року було оприлюднено рейтинг туристичної активності серед 62 територіальних громад Івано-Франківської області за підсумками 2022 року. У ньому Калуська громада вперше посіла четверте місце, поступившись Івано-Франківській, Косівській та Ворохтянській громадам. Але при цьому вона випередила  Яремчанську, Коломийську, Вигодську та інші туристично привабливі громади області.

Несподівано високий рейтинг Калуської громади укладачі пояснили так: він є результатом завершення транскордонного проєкту «Культура у віддзеркаленні» (реставрація концертного залу) і перемоги в конкурсі Українського культурного фонду (було виграно гран на упорядкування військового кладовища, але через війну проєкт не реалізували).

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни