Калуська громада підписала угоду про співпрацю з громадами східної Бойківщини

Міський голова Андрій Найда взяв участь у форумі “АМУ єднає Україну”, котрий відбувався у місті Івано-Франківську в рамках відзначення 30-річчя Асоціації міст України під головуванням міського голови Києва Віталія Кличка.

06 Лютого,
2022,
15:00
Калуш

Переглядів: 121


Метою проєкту «Розвиток місцевого бізнес потенціалу в громадах східної Бойківщини» є підтримка бізнесу

Усього участь у заході взяли 150 голів територіальних громад України, які долучилися до відкритої дискусії «Об’єднання України через розвиток муніципалітетів» та першого етапу Всеукраїнського відбору до 30-річчя АМУ «Успішна громада», інформує офіційний сайт Калуськї міської ради.

Важливою подією форуму стало підписання договору про співробітництво у формі реалізації спільних проєктів представниками семи територальних громад східної Бойківщини: Калуської, Долинської, Болехівської, Витвицької, Перегінської, Рожнятівської та Брошнів-Осадської.

Для підвищення інвестиційної привабливості та соціально-економічного розвитку громади реалізовуватимуть спільні проєкти:

  • створення онлайн-центру і 3-ох центрів підтримки підприємництва та формування мережі підтримки підприємництва у громадах-партнерах;
  • проведення 5-ти галузевих форумів (товарне виробництво, лісове господарство, АПК, сфера послуг, туризм) та 10-ти бізнес-екскурсій з обміну досвідом для представників бізнесу, влади, здобувачів освіти та осіб, які хочуть започаткувати власну справу;
  • промоція в кожній громаді навчально-просвітницьких заходів про роль бізнесу для діючого та потенційного бізнесу, в тому числі молоді, незайнятих верств населення через місцеві ЗМІ, сайти, соціальні мережі (промо-ролики, інтерв’ю, флешмоби та інформаційні акції тощо).

Підписаний договір сприятиме запровадженню системного підходу для підтримки малого та середнього бізнесу у громаді, переконані очільники громад.

Раніше йшлося, що у Калуші хочуть створити центр підтримки підприємництва.

Метою проєкту «Розвиток місцевого бізнес потенціалу в громадах східної Бойківщини» є підтримка малого і середнього бізнесу. У рамках його реалізації планується створити Центри підтримки підприємництва у трьох громадах (Калуській, Долинській і Рожнятівській) і відповідні робочі місця — у семи інших громадах.

За договором три громади (Калуська, Долинська і Рожнятівська) мають виділити зі своїх бюджетів по 300 тис. гривень (але не менше ніж 3% від загального бюджету проєкту), а інші сім громад — по 100 тис. гривень (але не менше 1%). Таким чином громади забезпечують не менш як 16% від бюджету проєкту — попередньо це 1,6 млн гривень. Отже увесь бюджет — порядку 10 млн гривень.

У договорі також зазначено, що «співфінансування заходів, передбачених даним договором, буде здійснено Сторонами за умови отримання фінансової підтримки від ДФРР (Державного фонду регіонального розвитку. — Авт.) або іншого джерела».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни