Калуська громада має свій екологічний профіль. Розробник вказав сильні і слабкі сторони

27 квітня Калуська міська рада затвердила екологічний профіль Калуської міської територіальної громади. 29 Квітня, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 176 Ілюстроване фото. Можливості громади автори бачать у тому, що Калуш може стати логістичним центром регіону Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Створення екологічного профілю, а це 11 розділів і понад 60 сторінок тексту, тривало від лютого.

Нагадаємо, наприкінці січня Калуська міська рада прийняла рішення, яким погодила Меморандум  про співпрацю з громадською організацією «Impact center CXID.UA». Меморандум пов’язаний з реалізацією проєкту «Створення екологічного профілю Калуської міської територіальної громади», який реалізовано за грантові кошти, в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Королівства Швеції, інформують “Вікна”.

Повідомляли, що наявність екологічного профілю сприятиме розвитку громади та залученню інвестицій і донорів.

Затверджений екологічний профіль Калуської громади — описовий документ, у якому наведено загальну інформацію про громаду, її географічні умови і клімат, ґрунти, рослинний і тваринний світ тощо. А також дані про промислові підприємства і їхні викиди, поводження з відходами, організацію екологічного моніторингу тощо.

Розробники екологічного профілю виокремили сильні сторони громади:

  • полігон твердих побутових відходів;
  • очисні споруди;
  • система інвентаризації земель;
  • організація системи екологічного моніторингу;
  • потенційні об’єкти для постіндустріального туризму;
  • забезпечення якісною питною водою.

Також розробники не оминули слабких сторін громади:

  • хімічна промисловість;
  • засолення ґрунтів та ґрунтових вод;
  • затоплення пустот, що утворились при видобутку корисних копалин;
  • гідротехнічні споруди з відходами гірничовидобувного виробництва,  що потребують рекультивації.

Можливості громади автори бачать у використанні техногенних відходів як сировини для хімічної промисловості, використанні пустот від видобутку корисних копалин для захоронення твердих нетоксичних відходів та у перспективі — стати логістичним центром регіону.

Загрози для громади пов’язані із забрудненням довкілля техногенними відходами, розвитком карстових процесів та змінами ландшафту, забрудненням повітря промисловими підприємствами, повенями, паводками та періодичним підтопленням території.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни