У цьому запевнив на пресконференції 22 квітня директор комунального підприємства Петро Шевчук. Проте, якщо приймати очисні споруди, то тільки ставши їхнім власником. 24 Квітня, 2024, 16:00 Калуш Переглядів: 1367 Юридична структура оперативного управління — це неправильне рішення, — зазначив Петро Шевчук Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Нагадаємо, 14 березня на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій повідомили, що у разі, якщо ситуація буде критичною, ТОВ “Карпатнафтохім” може передати очисні споруди в оперативне управління Калуській громаді. І це буде тяжким тягарем для міського бюджету. Зокрема, на підприємстві через борги по зарплаті масово звільняються працівники, відтак може дійти до того, що очисні не буде кому обслуговувати.
Пізніше голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук повідомила, що ведеться робота над тим, щоб зробити місто Калуш незалежним від приватного підприємства.
Як прокоментував “Вікнам” директор комунального підприємства “Калуська енергетична Компанія” Петро Шевчук, юридична структура оперативного управління — це неправильне рішення.
“Якщо приймати очисні споруди, то тільки на праві господарського відання. Ми маємо можливість з ними працювати, але коли ми будемо їхніми власниками. Оперативне управління — це означає, що місто витрачає кошти, але власником є третя особа. У них поліпшується фінансовий стан, а місто втрачає можливість надалі забезпечити належне водовідведення. У будь-якому випадку ми з цим питанням працюємо і розуміємо, що, можливо, нам прийдеться взяти очисні. Я більш як переконаний, що ми з цим справимося”, — запевнив керівник комунального підприємства.
Нагадаємо, з початком повномасштабної війни ТОВ “Карпатнафтохім” зупинив виробничу діяльність через колапс логістики, зокрема, припинилося постачання сировини. Працювали й поки що працюють лише допоміжні цехи, зокрема, очищення стоків, води й каналізації, адже підприємство забезпечує централізоване водопостачання частини Калуша. Виробництво фактично працює в режимі критичної інфраструктури й підтримує умови зберігання залишків сировини та продукції.