“Калуська енергетична Компанія” планує заробити 72,5 млн гривень

Минулого тижня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив фінансовий план комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» на 2023 рік. 30 Грудня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 162 У 2022 році середня зарплата у “Калуській енергетичній Компанії” склала 11 266 гривень

Нагадаємо, це підприємство почало надавати послуги з централізованого водопостачання, водовідведення та теплопостачання у Калуші з 1 листопада 2021 року.

За документом, у 2023 році «Калуська енергетична компанія» планує отримати чистий дохід від надання послуг у розмірі 72,5 млн гривень. Для порівняння, план на 2022 рік становить 66,6 млн гривень, прогнозують що реально надійде дещо менше 64,6 млн гривень, інформують “Вікна”.

Невиконання плану за доходами від наданих послуг у 2022 році пов’язують з тим, що в міжопалювальний період було проведено оптимізацію схеми теплопостачання від котелень комунального підприємства внаслідок чого значно скоротилася кількість споживачів і реалізованого обсягу теплової енергії.

Очікуване збільшення доходів від наданих підприємством послуг пов’язане зі збільшенням тарифів на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення з 1 січня 2023 року. Нагадаємо, раніше виконавчий комітет Калуської міської ради збільшив тариф на централізоване водопостачання на 43% — з 13,30 до 18,96 гривні за метр кубічний (з податком на додану вартість), а на централізоване водовідведення тарифі зріс на 19% — з 16,36 до 19,46 гривні за метр кубічний (теж з ПДВ). Таким чином, якщо зараз калушани сплачують за водопостачання і водовідведення 29,66 гривні за кубометр, то з нового року вони вже будуть сплачувати 38,42 гривні за кубометр або на 33% більше. Кошти, за винятком 20% ПДВ, надходять на рахунок комунального підприємства.

За фінансовим планом чистий дохід комунального підприємства від централізованого водопостачання складе 31,8 млн гривень, від централізованого водовідведення — 29,2 млн гривень. Дохід підприємства від інших послуг очікується суттєво меншим: від централізованого теплопостачання – 6 млн гривень; від плати за абонентське обслуговування (її платять усі споживачі за кожну послугу незалежно від обсягу споживання) — 4,9 млн гривень: від додаткових послуг (видача технічних умов, приєднання до мереж підприємства, опломбування приладів обліку тощо) — 600 тис. гривень.

Окрім того, наступного року з бюджету Калуської громади «Калуській енергетичній Компанії» передбачено виділити близько 10,5 млн гривень фінансової підтримки. Це значно менше, ніж склала фінансова підтримка комунального підприємства у поточному році — 23,3 млн гривень. Щоправда, на початку року вона теж планувалася меншою — 14,5 млн гривень, однак згодом прийшлося додавати кошти на оплату електроенергії, закупівлю матеріалів, електрогенераторів, пального тощо.

Таким чином загальний дохід — від послуг і з бюджету планується на рівні близько 83 млн гривень. Імовірно комунальне підприємство також отримає різницю у тарифах на теплопостачання з державного бюджету. Виходячи з тарифів на опалення, які у жовтні цього року затвердив виконком, тарифів, які застосовують у зв’язку з запровадженням мораторію, та запланованих обсягів реалізації різниця у тарифах може скласти 4-4,2 млн гривень.

Щодо витрат комунального підприємства, то наступного року вони заплановані у розмірі 82 млн 910 тис. гривень. Це менше, ніж прогнозовані витрати за підсумками поточного року — понад 89,5 млн гривень. Зменшення витрат наступного року пов’язано зі зменшенням оплати на газ приблизно на третину (через відключення споживачів та зменшення обсягів виробництва теплової енергії).

Витрати «Калуської енергетичної Компанії» на очищення стічних вод ТОВ «Карпатнафтохім» в розрахунку на метр кубічний планують на рівні цього року. Річний фонд заробітної плати (31,5 млн гривень) — теж. А інші складові собівартості послуг — зростають. Зокрема  планові витрати на електроенергію є більшими на 60% порівняно з 2022 роком, на бензин — на 80%, на дизпаливо — на 131%, на гіпохлорит натрію (засіб для знезараження води)  — вчетверо.

За штатним розписом на комунальному підприємстві є 215,75 штатної одиниці. Станом на 1 грудня 2022 року тут працює 209 людей. У 2022 році середня зарплата тут склала 11 266 гривень, на 2023 рік планують її збільшення на 8% — до 12 167 гривень.  

Як йшлося на засіданні виконкому, плани комунального підприємства щодо отриманого доходу та витрат можуть не справдитися. Зокрема ризики пов’язані з тим, що через підвищення тарифів калушани будуть споживати менше води, або ж у разі тривалої відсутності електропостачання (блекауту) значно зростуть витрати на дизпаливо для роботи генераторів. Нагадаємо, для генераторів на об’єктах критичної інфраструктури комунального підприємства на три дні потрібно пального на близько 850 тис. гривень. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни