Калуська ЦРЛ потребує нового томографа

24 листопада відбулося пленарне засідання сесії Калуської міської ради, на якому депутати розглянули і підтримали проєкт змін до Програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Центральна районна лікарня Калуської міської ради Івано-Франківської області» на 2022-2024 роки. 25 Листопада, 2022, 08:00 Калуш Переглядів: 91 Ілюстроване фото. Томограф який має лікарня старий, за останній місяць він тричі виходив за ладу.

Бюджет програми у поточному році становив близько 14,1 млн гривень. За останнім рішенням він зменшився більш як на 580 тис. гривень і зараз становить 13,5 млн гривень. Зокрема зменшили фінансування з міського бюджету на забезпечення роботи військово-лікарської комісії з 814,7 до 304,9 тис. гривень, а також на забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення – з 6 млн 681 тис. гривень до 6 млн 464 тис. гривень. Натомість на 146 тис. гривень зросли видатки на забезпечення продуктами харчування, зараз вони становлять 2 млн 846 тис. гривень, інформують “Вікна”

Бюджет програми на наступний, 2023 рік становить 15,4 млн гривень.  Депутат Калуської міської ради, медичний директор Калуської ЦРЛ Ярослав Кінаш запропонував включити у програму на наступний рік видатки на придбання комп’ютерного томографа – 30 млн гривень. За його словами, томограф який має лікарня старий, за останній місяць він тричі виходив за ладу. Надалі ремонтувати його не буде можливості, оскільки компанія Сіменс з 2023 року припиняє виробництво запчастин до томографа, який є в Калуській ЦРЛ. Питання томографа для Калуської ЦРЛ є дуже важливим, тож, за словами Ярослава Кінаша, лікарня піднімає його на рівень керівництва міста і області.

30 млн гривень на 2023 рік у програму не включили. Як зазначив міський голова Андрій Найда, таке рішення не можна приймати з голосу. Спочатку потрібно розібратися з бюджетом на наступний рік, з’ясувати якими будуть його можливості, а також рішенню має передувати обговорення пропозиції на засіданнях депутатських комісій.

Нагадаємо, цього року новий комп’ютерний томограф купив Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Придбаний томограф японського виробника CANON, його ціна склала близько 24,9 млн гривень. Частину коштів для оплати за томограф – понад 10,7 млн гривень міському центру виділили з бюджету Калуської громади за програмою фінансової підтримки.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни