«Калушавтодор» оголосив тендер на закупівлю ще 200 тонн солі для зимового підсипання доріг

3 листопада в єдиній електронній системі державних закупівель Прозоро комунальне підприємство «Калушавтодор» оголосило тендер на закупівлю технічної солі на підсипання доріг. 04 Листопада, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 139 Ілюстроване фото. Технічна сіль порівняно з минулим роком подорожчала вшестеро

Бюджет закупівлі становить 2 млн гривень, за ці кошти планують придбати 200 тонн солі. Аукціон очікується 11 листопада.

У вересні комунальне підприємство вже закупило 100 тонн кам’яної солі та 260 тонн піску. Сіль купували за ціною 10 тис. гривень за тонну — на 1 млн гривень.

Нагадаємо, 27 жовтня Калуська міська рада внесла зміни до Програми капітального ремонту та утримання об’єктів благоустрою і дорожньо-мостового господарства Калуської міської територіальної громади на 2022-2024 роки. Зокрема, депутати збільшили фінансування для комунального підприємства «Калушавтодор» на 650 тис. гривень (до 48,5 млн гривень у 2022 році). Йшлося про те, що додаткові кошти потрібні для закупівлі солі для зимового підсипання доріг.

Як повідомив у коментарі «Вікнам» директор КП «Калушавтодор» Роман Скибіцький, на початку року у бюджеті Програми капітального ремонту та утримання об’єктів благоустрою і дорожньо-мостового господарства були також передбачені кошти для закупівлі солі комунальним підприємством. Проте сіль суттєво подорожчала. Торік купували по 1700 гривень за тонну від “Артемсолі”. Проте зараз підприємство розбомблено, відтак комунальники купують імпортну сіль, ціна якої становить близько 10000 гривень за тонну (були періоди коли вона сягала 14 000 гривень за тонну). Саме тому «Калушавтодору» знадобилося додаткове фінансування на сіль з міського бюджету.

300 тонн солі, які підприємство вже закупило і має намір закупити, за словами Романа Скибіцького, вистачить приблизно на три місяці підсипання доріг (за середніх для зими погодних умов). Може вистачити й на усю зиму, якщо вона буде м’якою. Інакше підприємству потрібно буде купити ще солі. Однак не раніше січня наступного року, тобто вже коштом бюджету 2023 року.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни