Калушанки шиють балаклави на передову. У планах — флісові светри і термобілизна

З початку російсько-української війни працівники одного з закладів дошкільної освіти Калуської громади активно допомагають як вимушеним переселенцям, так і українським військовим.

29 Березня,
2022,
19:00
Калуш

Переглядів: 648


Дитячий садок переоблаштували у благодійний пункт, де невтомно трудяться волонтери

Тут приймали всіх, хто втікав від війни, надаючи все необхідне для комфортного перебування, зокрема, їжу, тепло, одяг, засоби гігієни. Наразі дитячий садок переоблаштували у благодійний пункт, де невтомно трудяться волонтери, шиючи балаклави, які потрібні хлопцям на передовій.

У коментарі “Вікнам” вихователь Оксана Воробець зазначила, що з самого початку широкомасштабного воєнного вторгнення росії в Україну працівники дошкільної освіти об’єдналися, адже кожен має чітку громадянську позицію. Найперше згуртувалися духовно, організувавши цілодобовий молитовний ланцюг: кожен у визначену годину доби молився за українських військових та мир в Україні. Згодом почали приймати вимушених переселенців, а відтак — відкрили власний рахунок, на який перерахували денний заробіток кожного працівника. Долучилися близькі, знайомі і просто небайдужі благодійники, рідні яких нині боронять Україну.

“Ми працювали з калушанами, чиї батьки, брати, чоловіки зараз на передовій. Ми питали, що їм потрібно, і старалися все придбати з цього фонду”, — розповіла Оксана Воробець.

Волонтерки придбали павербанки, засоби гігієни, нижню білизну. Згодом жінкам хотілося передати тепла на передову і виникла ідея пошити балаклави. Зразок викрійок знайшли в Інтернеті, флісову тканину придбали в Івано-Франківську за зниженою ціною.

На робочому місці жінки роблять викрійки, вдома на власних швейних машинках завершують роботу. Перша партія балаклав — 15 штук — розійшлася, як “гарячі пиріжки”, каже вихователька. Наразі є ще 40 готових виробів, які відправлять на передову.

“За дві години можна пошити 15-20 балаклав. Хоча перші вироби йшли важко”, — розповідає вихователька Наталія Федорів.

Також майстрині почали виготовляти і пробні партії флісових светрів, лосин, у планах — шити і термобілизну.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни