Калушанин, який побив чоловіка цеглиною, пограбував та спалив МАФ, сяде на п’ять років

Калушанин, який побив чоловіка цеглиною, пограбував та спалив МАФ, сяде на п’ять роківКалушанин, який побив чоловіка цеглиною, пограбував та спалив МАФ, сяде на п’ять років

Калуський міськрайонний суд виніс вирок чоловіку, який у січні 2022 побив чоловіка цеглиною, вкрав у нього гроші, а потім обікрав МАФ та підпалив його.

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінальних правопорушень та дав йому п’ять років тюрми. Окрім того, він має заплатити 4 564,17 грн матеріальної шкоди та 20 000 грн моральної шкоди, передає Галка.

Як йдеться у повідомленні суду, у січні 2022 року чоловік проник в приміщення МАФу, звідки таємно викрав каністри наповнені спиртом. Після цього розлив частину спирту в середину споруди та підпалив сірником. В результаті пожежі було знищено приміщення МАФу, та предмети, які в ньому знаходились, а також сусіднє приміщення кіоску.

Перед пограбування та підпалом МАФу напав на чоловіка та вдарив цеглою по голові. Після удару потерпілий впав на землю, а обвинувачений побив його ногами по тілу. Після чого забрав мобільний телефон, золоту обручку та 800 грн.

Тоді потерпілий отримав тілесні ушкодження у виді закритої черепно-мозкової травми зі струсом головного мозку та інші тілесні ушкодження.

Втім, обвинувачений у судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень не визнав.

Він пояснив суду, що 19 січня 2022 приблизно о 21 годині побачив потерпілого. В цей час між ними виник конфлікт. Він тоді наніс 2-3 удари, однак жодних речей у нього не забирався.

Щодо крадіжки спирту із МАФу та здійснення підпалу приміщення, обвинувачений зазначив, що його там не було, а тому дані злочини вчинив не він. Проте просить суд суворо його не карати.

Захисник обвинуваченого вказав суду, що вина його підзахисного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КК України (грабіж), не доведена, бо його підопічний дійсно спричинив тілесні ушкодження потерпілому, але його майном не заволодівав. Просив суд в такому випадку перекваліфікувати дії обвинуваченого з ч. 1 ст. 187 КК України на ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) КК України.

Також, адвокат зазначив, що обвинувачений не визнає своєї вини у пограбуванні та підпалі МАФу. Про його непричетність до зазначених кримінальних правопорушень свідчить допит матері обвинуваченого, яка вказала, що раніше купила каністри зі спиртом та сини випивали спирт вдома.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати обвинуваченого винним, позаяк його вина повністю доведена зібраними доказами та призначити покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.

Побитий злочинцем чоловік пояснив суду, що приблизно о 20.30 год він повертався додому із пабу. Йшовши вулицею, спіткнувся і впав. Обвинувачений запропонував йому піднятись і водночас копнув ногою в голову. Біля кафе обвинувачений знову напав на нього та кидав камінням. Після словесної перепалки між ними виникла бійка.  Пам’ятає, що він лежав на землі, а обвинувачений забрав з кишень його куртки 800 грн та мобільний телефон. Після чого вивернув йому праву руку та зняв обручку. Піднятись він не міг, якась жінка визвала швидку допомогу і він отямився вже в лікарні. Вказав, що впізнає обвинуваченого за рисами обличчя та на відеозаписі, що надавали йому для перегляду працівники поліції. Просив суд суворо покарати обвинуваченого.

Власниця кіоску у судовому засіданні пояснила, що обвинуваченого знає особисто, бо його мати торгувала у сусідньому із нею кіоску, а обвинувачений неодноразово купував у неї чай і каву. В кінці січня 2022 року їй подзвонили та сказали, що згорів її кіоск та кіоск сусіда. При перегляді відеокамер вона бачила, як обвинувачений спочатку виніс із її приміщення – дві великі та одну 20 л каністри зі спиртом та кавовий апарат, а потім підпалив кіоск. Обвинуваченого вона впізнала по обличчю та за одягом. Пізніше його мама повернула їй кавовий апарат.

Власник сусіднього кіоску вказав суду, що 29.01.2022 приблизно о 3 годині ночі в належному йому магазині спрацювала сигналізація. Попросивши знайомого подивитись що сталось, потерпілий дізнався, що згоріли кіоски, один з яких його. Спочатку згорів МАФ по сусідству, а потім полум’я перекинулось на його приміщення. Йому в загальному спричинена шкода приблизно на 150 000 грн. Також згоріли та меблі, що знаходились в магазині.

Заслухавши доводи учасників процесу, суд прийшов до висновку, що попри невизнання обвинуваченим своєї вини, його вина у вчиненні кримінальних правопорушень, , підтвердилася сукупністю досліджених судом доказів, зокрема письмовими протоколами, висновками експертів, показами свідків.

Таким чином суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Цивільний позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення – задоволено частково. Стягнуто 4 564,17 грн матеріальної шкоди та 20 000 грн моральної шкоди.

Іншим потерпілим пояснили, що особа, яка не пред`явила цивільного позову в кримінальному провадженні, має право пред`явити його в порядку цивільного судочинства.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни