Калушанин, який обстріляв радіостанцію та порізав поліціянта мачете, отримав 9 років

За стрілянину по вікнах радіокомпанії та замах на вбивство працівника поліції суд присудив калушанину 9 років позбавлення волі. 02 Листопада, 2022, 10:30 Калуш Переглядів: 720 Нападник завдав ударів поліціянту 40-сантиметровим ножем. Фото: архів “Вікон”

1 листопада Долинський районний суд визнав винним 35-річного калушанина, якого обвинувачують за двома статями Кримінального кодексу. А саме: статтею 296, частина 4 (Хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень). Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Друга стаття 348: посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця. Вбивство або замах на вбивство працівника правоохоронного органу чи його близьких родичів у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків карається позбавленням волі на строк від дев’яти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу Долинського районного суду.

Як встановив суд, обвинувачений 8 лютого 2019 року о 11.56 перебував в офісному приміщенні магазину «Квітанок» в  Калуші та з пневматичної гвинтівки марки «Наtsan» здійснив 19 пострілів у вікно приміщення студії ТОВ «Телерадіокомпанії «Калуш». Пострілами було розбито склопакет вікна і ТОВ «Телерадіокомпанії «Калуш» припинила свою роботу цього дня.

Але на цьому не злочинна діяльність обвинуваченого не закінчилася. Так, під час фактичного затримання після вчинення хуліганських дій, до обвинуваченого підійшли троє чоловіків та відрекомендувалися працівниками поліції, пояснивши обвинуваченому причину його затримання. Після цього поліціянт запропонував останньому видати наявні речі та пройти до відділу поліції.

Маючи при собі у чохлі за спиною гвинтівку, а також тримаючи у руці ніж в чохлі, обвинувачений спочатку погодився пройти до відділу поліції.

Однак, пройшовши приблизно 50 метрів, відмовився виконувати їхню законну вимогу та вступив у словесний конфлікт з оперуповноваженим. Відтак обвинувачений вирішив за допомогою ножа типу мачете позбавити життя оперативного працівника, йдеться в матеріалах суду. Утримуючи у правій руці ніж, він завдав декілька цілеспрямованих ударів, в результаті яких спричинив йому тілесні ушкодження у вигляді ран на обличчі та правому передпліччі. При цьому, обвинувачений довести всій злочинний умисел до кінця не зміг, оскільки поліціянт відхилявся від ударів та закривав голову правою рукою.

У результаті працівнику поліції було спричинено тілесні ушкодження у вигляді рани в ділянці правого передпліччя, а також рану на обличчі справа, яка вважається невиправною і є тяжким тілесним ушкодженням, що знівечило обличчя, переконаний суд.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав частково, зізнавшись, що стріляв по вікнах радіостанції безпричинно, однак заперечив, що мав намір вбивати когось чи заподіювати тілесні ушкодження кому-небудь, а нанесені ним удари 40-сантиметровим ножем пояснив спровокованим поліціянтами конфліктом, у результаті якого він, падаючи, махав руками, в одній із яких був ніж.

Суд визнав такі покази обвинуваченого в частині заперечення своєї вини та щодо відсутності у нього умислу на посягання на життя працівника правоохоронного органу у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків, в хаотичному, неумисному, випадковому нанесенні тілесних ушкоджень потерпілому, неправдивими, розцінив їх як намагання уникнути відповідальності за вчинене.

Призначаючи покарання, необхідне і достатнє для виправлення обвинуваченого та запобігання вчиненню нових злочинів, суд врахував ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушення, зокрема, що злочин, передбачений ст. 348 КК України, карається позбавленням волі на строк від дев’яти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, особу винного та обставини, що пом’якшують покарання, а також те, що обвинувачений відшкодував всім потерпілим матеріальну шкоду.

Колегія судді прийшла до висновку, що виправлення обвинуваченого неможливе без ізоляції його від суспільства та призначила йому остаточне покарання у вигляді позбавленні волі на строк 9 років.

Вирок суду набере законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набере законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Як затримували калуського нападника і стрільця — у відео “Вікон”:

Раніше йшлося, що калушанина, який стріляв по радіостанції та порізав поліціянта, звільнили від покарання.

Тим часом поліціянт, якому зловмисник завдав ударів в ділянку голови та плеча, 29-річний оперуповноважений сектору кримінальної поліції Калуського відділу поліції лейтенант Юрій Карпов раніше зазначав:

“Це для мене, як дурний сон. Посеред білого дня в центрі міста тебе рубають ножем. Кажу “рубають”, тому що це були цілеспрямовані удари в область голови 40-сантиметровим лезом. Я, пройшовши п’ять ротацій в АТО, навіть думати не міг, що таке зі мною може трапитися в Калуші”.

Обставинами, які пом’якшують покарання обвинуваченому, Тоді Калуський суд визнав щире каяття, вчинення кримінального правопорушення вперше, добровільне відшкодування завданої шкоди, те, що він з дитинства є особою з інвалідністю.

За наслідками розгляду колегія суддів, дослідивши матеріали справи, дійшла висновку про можливість виправлення і перевиховання обвинуваченого без ізоляції від суспільства. Тому призначила йому покарання у виді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на два роки.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни