Калушани скаржаться на дорогу біля ліцею №5, оберемки кабелів та розбиті бордюри

Щотижня калуські комунальники та представники профільних управлінь обходять вулиці міста, щоб перевірити стан благоустрою і зафіксувати виявлені порушення. 23 березня комісія працювала на частині вулиць Хіміків, Олекси Тихого та Богдана Хмельницького. 24 Березня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 440 Під час обходів люди найбільше скаржаться на залишки радянських майданчиків Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У коментарі «Вікнам» начальник сектору благоустрою УЖКГ Калуської міської ради Юрій Бідюк зазначив, що до складу комісії входять: голова комісії, начальник сектору благоустрою муніципальної інспекції, два інспектори з благоустрою, секретар комісії ЖКГ, представники КП «Калушавтодор», Калуської енергетичної компанії, відповідної управляючої компанії, мешканці, депутати. Щотижня здійснюються обходи конкретних вулиць, про що повідомляють у «Фейсбуці» та на сторінці Калуської міської ради. Робота комісії полягає в тому, щоб фіксувати недоліки. Тоді інформацію записують в журнал, фотографують і передають виконавцям для усунення.

Під час обходів люди найбільше скаржаться на залишки радянських майданчиків. Раніше такі обꞌєкти були на балансі ЖЕО, а зараз у звꞌязку ліквідацією — нічиї. Бувають випадки і відкритих люків дощової та фекальної каналізації.

«Так, проблеми, які не потребують великих коштів, вирішуються швидко. Але є такі проблеми як, наприклад, капітальний ремонт, міжквартальний ремонт доріг, а це потребує коштів і часу і має бути теплий період», — зазначив начальник відділу благоустрою.

Під час обстеження цього разу зафіксували розбиту, з глибокими ямами дорогу, що обꞌєднує вулиці Богдана Хмельницького та Тихого поблизу ліцею №5. Калушани скаржаться, що коли падуть дощі, утворюються глибокі калюжі і болото, тож неможливо пройти. Зверталися до влади, проте відповіді немає.

«Років 5 тому дорога була непроїзною, вся в болоті. Ми її ще за попереднього мера два рази робили. Потім зупинилися. Кошти не виділялися і ми її не продовжувати робити», — прокоментував Юрій Бідюк.

Список доріг і обꞌєктів, які будуть ремонтувати цьогоріч, оприлюднять до кінця квітня.

Серед виявлених порушень — неправильне паркування автівок, невпорядковані кабелі на будинках, розбиті бордюри та неприбрані території.

Головний спеціаліст сектору благоустрою Федір Сузик зазначив, що зазвичай після зими «вилазить» багато сміття. Проте цьогоріч відносно чисто, оскільки зима була малосніжною.

Наступного тижня комісія обходитиме вулиці Хіміків (позаду Калуського районного управління поліції) та Коновальця.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни