Калуш готовий інвестувати у розвиток індустріального парку “Галіція” до 30 млн гривень

Цього року міська рада прийняла рішення про створення муніципального індустріального парку “Галіція” на ділянці площею близько 20 га у промзоні Калуша та затвердила його концепцію.  24 Липня, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 295 Усі документи для реєстрації індустріального парку “Галіція” були подані до Міністерства економіки Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Калуський міський голова Андрій Найда повідомив “Вікнам”, на якому етапі зараз перебуває створення двох індустріальних парків на території Калуської громади.

Нагадаємо, перший і поки єдиний у Калуші індустріальний парк “Kalush industrial HUB” було внесено до Реєстру індустріальних парків 30 серпня 2021 року. Індустріальний парк є приватним, ініціатор його створення — компанія «Ч.А.С.». Парк займає ділянку площею понад 18,7 га.

Окрім того, наприкінці 2021 року Калуська міська рада погодила створення та затвердила концепцію ще одного приватного індустріального парку — “Боднарів” — на базі колишнього льонозаводу. Площа земельної ділянки якого становить близько 17 га. Вже цього року міська рада прийняла рішення про створення муніципального індустріального парку “Галіція” на ділянці площею близько 20 га у промзоні Калуша та затвердила його концепцію. 

За словами Андрія Найди, усі документи для реєстрації індустріального парку “Галіція” були подані до Міністерства економіки. У відповідь — отримали певні зауваження від Міністерства фінансів, податкової служби та Антимонопольного комітету. Усі вони були враховані, до документів внесли виправлення та разом з відповідями повторно надіслали до Мінекономіки, — акцентував Андрій Найда.

“Цього тижня планується погоджувальна рада, яка буде розглядати питання затвердження нашого індустріального парку. Якщо він буде зареєстрований, то далі будемо оголошувати конкурс на вибір управляючої компанії та шукати інвесторів”, — повідомив міський голова.

Андрій Найда також наголосив на тому, що міська рада прийняла рішення про зменшення плати за оренду землі на 50% для індустріальних парків (з 1 січня 2024 року. — Ред.) та зазначив, що планують розглянути скасування для індустріальних парків податку на майно відмінне від земельної ділянки.

“Ми також написали листа в Мінфін, що, коли буде створено індустріальний парк “Галіція”, то міська рада сприятиме у його розвитку і надали гарантію до 30 млн гривень. Якщо буде така потреба, міською радою будемо долучатися”, — зазначив міський голова.

Індустріальний парк “Боднарів” теж подали на реєстрацію, однак тут є певні проблеми. Так, ініціатором створення парку була компанія ТзОВ “ПРО-МАЙСТЕР” — на той час власник майна колишнього льонозаводу. Однак згодом це підприємство продало будівлі іншій компанії, відтак змінився орендар земельної ділянки.

“Як це побачить Мінекономіки й чи воно їм затвердить при таких обставинах — час покаже”, — висловився Андрій Найда.

Нагадаємо, за концепцією в індустріальному парку “Галіція” буде створено 500 робочих місць. Тут у першу чергу розміщуватимуть підприємства таких галузей: виробництво скла та виробів зі скла; виробництво будівельних матеріалів із глини (цегли); виробництво цементу, вапна та гіпсових сумішей; виготовлення виробів із бетону, гіпсу та цементу; виробництво машин і устаткування та інші галузі, сумісні з переліченими. Він може стати 65-им індустріальним парком, який зареєстрований в Україні.

В індустріальному парку “Боднарів” планують створити 850 робочих місць. Пріоритетні галузі промисловості, підприємства яких планують розміщувати на території парку, — легка промисловість, агропромисловість, складське господарство та інші, суміжні з ними галузі.

Раніше один з найперспективніших на заході України “Kalush Industrial HUB” презентував можливості і плани.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни