Kalush Orchestra продав контрабас, щоб допомогти відновити музей Григорія Сковороди

Переможці цьогорічного пісенного конкурсу «Євробачення», наші земляки Kalush Orchestra відомі своєю благодійною діяльністю на підтримку української армії. Та гурт вирішив не зупинятися на цьому. 01 Грудня, 2022, 09:00 Калуш Переглядів: 86 Музиканти внесли свою частку до відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди

У Міністерстві культури та інформаційної політики України повідомили, що “Kalush Orchestra” передав понад 300 000 гривень у доларовому еквіваленті на відновлення музею Григорія Сковороди, що у селі Сковородинівці на Харківщині, інформують “Вікна”.

Під час свого туру США і Канадою музиканти “Kalush Orchestra” продали власний контрабас, а отримані кошти перерахували на проєкт «Збережіть українську культуру», амбасадорами якого вони є.

“Під час наших концертів за кордоном ми намагаємося збирати кошти для України. Ось на одному з наших концертів у Вашингтоні у нас з’явилась ідея влаштувати додатково благодійний аукціон. Нам вдалося продати новенький контрабас, на такому зазвичай грає наш Сашко Кондратюк, і отримати чималу суму. Ми вирішили передати її до фонду Міністерства культури та інформаційної політики. Окрім того, це не перший такий благодійний аукціон. Ми плануємо й надалі проводити подібні аукціони, щоб зібрати якомога більше грошей для допомоги українцям”, — зазначив Олег Псюк, лідер гурту “Kalush Orchestra”.

Як відомо, проєкт “Збережіть українську культуру” наприкінці серпня презентували Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з телеком-оператором Vodafone Україна. Проєкт  спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні.

Одним із таких об’єктів, які знищили росіяни і який тепер потребує відновлення, є Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди.

7 травня цього року музей був знищений внаслідок цілеспрямованого і прицільного ракетного обстрілу. Того дня російський снаряд влетів під дах будівлі — спалахнула пожежа і вогонь охопив все приміщення.

В експозиції музею зберігалися видання творів Сковороди, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних філософів і поетів, які вивчав Сковорода, етнографічні предмети, картини й графічні роботи, пов’язані зі Сковородою. В експозиції також були деякі особисті речі Сковороди. 

Історичне значення має й прилеглий старовинний парк, планування якого з часів Сковороди практично не змінилося. У парку до початку обстрілів збереглася криниця, місце першого поховання філософа, його могила, пам’ятник, упорядкована скульптурна «філософська алея». 

На щастя, найцінніші експонати колекції вдалося врятувати — їх перемістили заздалегідь в безпечне місце, але меморіальний будинок зазнав непоправних втрат.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни