Калійну сіль включили до переліку стратегічно важливих корисних копалин

Перелік затверджених урядом родовищ поки не оприлюднено. Однак відомо, що в Україні найбільш відомі поклади калійних солей — це Стебницьке і Калуш-Голинське родовища. 15 Лютого, 2023, 14:30 Україна Переглядів: 522 Ілюстроване фото. До стратегічних копалин увійшли ванадієві, літієві, титанові, уранові руди та сіль калійна Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Відповідну постанову ухвалено на виконання рішення РНБО України, іформують “Вікна” з посиланням на урядовий портал.

Затверджений Урядом Перелік ділянок надр, які мають стратегічне значення, містить 5 корисних копалин: ванадієві, літієві, титанові, уранові руди та сіль калійну. Саме на родовища з цими стратегічними матеріалами, як передбачають в Уряді, можуть бути укладені угоди про розподіл продукції. Вказані копалини входять у переліки критично важливих для ЄС та США. Тож є стратегічними не лише для нас, а й для наших ключових партнерів. Водночас Перелік не є вичерпним: рішення передбачає його щорічну актуалізацію.

Згідно із Законом України «Про угоди про розподіл продукції» держава доручає інвестору на визначений строк проведення пошуку, розвідки та видобування корисних копалин на визначеній ділянці надр та ведення пов’язаних з угодою робіт. У свою чергу, інвестор зобов’язується виконати доручені роботи за свій рахунок і на свій ризик з наступною компенсацією витрат і отриманням плати (винагороди) у вигляді частини прибуткової продукції.

Перелік затверджених урядом родовищ поки не оприлюднено. Однак відомо, що в Україні найбільш відомі поклади калійних солей знаходяться в Львівській та Івано-Франківській областях, зокрема це Стебницьке і Калуш-Голинське родовища. Калійну сіль в основному використовують для виробництва калійних добрив.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни