Календар магнітних бур у вересні: сильних штормів не буде, але до вагань готуємося – Новини України

Календар магнітних бур у вересні: сильних штормів не буде, але до вагань готуємося - Новини України

Фото: фото з відкритих джерел

Після щедрого на магнітні бурі серпня вересень здасться просто райським місяцем для метеозалежних людей. Магнітні бурі, звичайно, не оминуть нікого стороною, проте вони не будуть критичними і не досягнуть пікових позначок. Але підготуватись до них варто.

Так, до 6 вересня жодних особливих заворушень магнітосфери не прогнозується. Магнітне поле Землі буде спокійним, навряд чи доходячи до 2 балів (за 9-бальною шкалою). Пізно ввечері 6 вересня можливий сплеск до 3 балів, і подібне хвилювання магнітосфери збережеться до 8 вересня.

Потім до 13 вересня настане затишшя, можливо, тільки дехто відчує несильні 2-бальні коливання. З 13 вересня розпочнеться новий рівень підвищеної активності, сила сонячних ударів досягне позначки в 4 бали. Магнітосфера буде напружуватись до полудня 15 вересня, після чого обурення піде на спад.

Ще тиждень відносного спокою – і 21 вересня знову очікуються трибальні шторми. На щастя, вони продовжаться не більше доби, після чого до кінця місяця можна не хвилюватися і жити спокійно, не чекаючи від сонячних вітрів якоїсь підступності.

Можна сподіватися, що метеопати переживуть вересневі магнітні бурі без серйозних наслідків для свого здоров’я. Однак у періоди затишшя все одно треба дотримуватися обмежень у харчуванні та активності, щоб до наступного обурення магнітосфери підійти у міцному фізичному стані.

Нагадаємо симптоми, які проявляються найчастіше в моменти магнітних бур:

головний біль; різкі стрибки артеріального тиску; запаморочення; прискорене серцебиття; утруднене дихання; порушення сну, безсоння; розсіяність, дратівливість, тривожність; втома; біль у суглобах, ломота у кістках; загострення недуг у людей із хронічними захворюваннями.

Не варто готуватися до магнітних бур, поглинаючи всі таблетки з аптечки «про всяк випадок». Ліки повинні приймати тільки люди, які страждають на хронічні захворювання і ті, хто переніс ішемічну хворобу серця. Всім іншим лікарі рекомендують пити більше несолодкої рідини, гуляти на свіжому повітрі, не перевтомлюватися і обмежити фізичні навантаження – але при цьому робити легку гімнастику. Літнім людям у ці дні краще обмежити походи до магазинів або на ринки, залишатися вдома та бути на зв’язку зі своїми рідними.

Календар магнітних бур у вересні* 

6 вересня – перша магнітна буря місяця. 7-10 вересня – буря продовжуватиметься, але піде на спад. 26-28 вересня – найпотужніші магнітні коливання. 30 вересня – помірна магнітна буря.  

* За прогнозами NOAA SWPC (Національний центр прогнозування метеорологічної погоди США).

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни