Кабмін заборонив стягувати борги по комуналці з переселенців – Новини України

Кабмін заборонив стягувати борги по комуналці з переселенців - Новини України

Фото: t.me/Denys_Smyhal

З громадян, які виїхали з тимчасово окупованих територій чи населених пунктів, де ведуться бойові дії, не стягуватимуть борги з комунальних послуг. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду.

– По-перше, комунальні тарифи. У нас діє мораторій на підвищення цін на газ, тепло та гарячу воду. Сьогодні Уряд приймає ухвалу про заборону стягнення комунальної заборгованості з внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з тимчасово окупованих територій або територій, де йдуть бойові дії, – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, йдеться виключно про заборгованість, що накопичилася після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

– Справедливе рішення, яке діятиме до кінця військового стану, – наголосив глава Кабміну.

Як зазначив Шмигаль, уряд також схвалив проект закону про компенсацію збитків підприємствам, які постачають електрику, газ, воду та тепло на прифронтові або тимчасово окуповані території.

– Незабаром ми звільнимо всі наші землі, а тому важливо зараз зберегти здатність роботи критичної інфраструктури в умовах воєнного часу, – наголосив він.

У прес-службі Мінреінтеграції роз’яснили, що ця заборона поширюється на території, де ведуться бойові дії або тимчасово окуповані РФ. Особам, які були змушені залишити свої будинки та евакуювалися в безпечніші регіони, необхідно надати постачальнику комунальних послуг або керуючого багатоквартирного будинку документи, що підтверджують їхню відсутність у будинку.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни