Донині в українському законодавстві є прогалини, які дозволяють поціновувачам джипінгу кататися по територіях природно-заповідного фонду. 19 Лютого, 2024, 11:30 Україна Переглядів: 277 Ілюстроване фото. Законопроєкт встановить суворіші заборони щодо джипінгу Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм Пряма заборона діє лише у зонах суворого заповідання. Водночас проїзд автомобілів у господарських зонах та зонах стаціонарної рекреації дозволений. Це і провокує ті випадки, які ми часто можемо побачити у медіа або почути від небайдужих українців, інформують “Вікна” з посиланням на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
«Законопроєкт встановить суворіші заборони та посилить відповідальність за їх порушення. Пересуватися на авто по природно-заповідних територіях дозволено буде лише дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів та на приватних територіях», — наголосив міністр Руслан Стрілець.
Над документом Міністерство працювало спільно з КЕКЦ, WWF-Україна, Environment People Law (EPL)/Екологія — Право — Людина (ЕПЛ), Українським товариством охорони птахів, Українською Природоохоронною Групою — UNCG, ВГО “Жива планета”, Chysto.de.
За слова міністра, під час підготовки законопроєкту вивчали міжнародний досвід. До прикладу, в заповідних зонах Ісландії позашляховики поза законом, оскільки шкодять ґрунтовому покриву та рослинності. Кожному, кого спіймали за кермом позашляховика у невідповідному місці, загрожує штраф до $4500. Чехія практикує джипінг на військових полігонах, а в США потрібно стати в чергу, щоб отримати дозвіл на поїздку визначеними шляхами.
Наступний крок — розгляд законопроєкту Верховною Радою України. У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України розраховують на підтримку документа депутатами.