Жоден мешканець Пійла не висловився проти демонтажу радянського пам’ятника

24 січня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив рішення, яким надав дозвіл на демонтаж пам’ятника місцевим жителям, які загинули на фронтах Другої Світової війни у селі Пійлі Калуської міської територіальної громади. 25 Січня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 493 Пам’ятник місцевим жителям, які загинули на фронтах Другої Світової війни у селі Пійло було встановлено у 1970-х роках Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За рішенням виконкому, цей пам’ятник виключать з переліку пам’ятних знаків Калуської міської територіальної громади та демонтують силами комунального підприємства «Калушавтодор», інформують “Вікна”.

Окремі частини пам’ятника з Пійла, а саме — плиту з нанесеними прізвищами місцевих мешканців, які загинули на війні, передадуть на зберігання до комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради».

Пам’ятник місцевим жителям, які загинули на фронтах  Другої Світової війни, у селі Пійло було встановлено у 1970-их роках. Він має вигляд обеліска, на якому є кілька зображень людей. У переліку пам’ятних знаків Калуської міської громади зазначено, що його вартість становить 5 тис. гривень.

Як повідомила на засіданні виконкому староста Пійлівського старостинського округу Галина Гелега, пам’ятник знаходиться на території греко-католицької церкви, жодних поховань тут немає. Також біля обеліска не проводять жодних громадських заходів. Обеліск пов’язаний з радянським, колоніальним минулим, тож, за словами Галини Гелеги, громада підтримує його демонтаж: жоден мешканець Пійла не висловився проти такої ініціативи.   

Нагадаємо, минулого року на території Калуської громади було демонтовано кілька пам’ятників радянської епохи. Зокрема барельєф  Борису Сапункову в Калуші, пам’ятник  радянським «визволителям» у Вістові та окремі елементи пам’ятника медсестрам Гусєвій і Клюєвій теж у Калуші.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни