Жива легенда УПА: Мирославу Симчичу з Прикарпття на псевдо Кривоніс сьогодні виповнюється 100 років

Герою України, славнозвісному сотенному УПА з Прикарпаття Мирославу Симчичу на псевдо Кривоніс сьогодні виповнюється 100 років.

Про це на своїй сторінці повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Легендарна людина, творець історії українського визвольного руху минулого століття. Мирослав Симчич понад 30 років провів у таборах через діяльність в УПА. Але Кривоніс і там вів активну підпільну боротьбу проти радянської системи.

“Минулого року мав за честь вручити пану Мирославу першу ювілейну відзнаку до 80-річчя УПА. Ця нагорода – символіка національно-визвольної боротьби, яка підтверджує, що нашій державі набагато більше, ніж 31 рік.

Мільйони наших українців боролись протягом поколінь, щоб Українська держава постала. І зараз ми знову боронимо Україну від ворога. Такі визначні постаті, як Кривоніс, мають бути нашими світочами у сучасній війні”, – йдеться в дописі.

Також указом президента від 14 жовтня 2022 року Мирославу Симчичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» за героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні Української державності, багаторічну плідну громадську діяльність.

“Вітаю славетного сотенного з сотим днем народження та бажаю міцного здоров’я, незламної віри та в скорому часі святкувати Перемогу! 

Слава Україні! Героям Слава!”, – написав Марцінків.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни