Жителька Прикарпаття Анастасія Савчук відзначила 100-літній ювілей

16 червня 2023 року, жителька села Тисова громади Анастасія Савчук відзначає свій 100-літній ювілей. З цієї нагоди міський голова Іван Яцинин завітав до ювілярки, щоб привітати її. 17 Червня, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 574 Ювілярка має чотирьох внуків, семеро правнуків та п’ятеро праправнуків. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Привітали довгожительку разом із міським головою і заступник міського  голови Ілона Калитин та староста Тисівського старостинського округу Володимир Савчук. Гості побажали ювілярці міцного здоров’я, миру, достатку та спокійних і радісних днів. Щоб в колі люблячої родини вона зустріла ще не один свій день народження, інформують “Вікна” з посиланням на Болехівську міську  раду.

У пам’яті довгожительки до найменших подробиць збереглися події власного життя, історії та спогади про людей, з якими чимало довелося пережити.

Непроста доля цієї жінки, як і той історичний період, що вона прожила. Багато довелося пережити і хорошого, і лихого. Воля до життя, любов до праці, природжений оптимізм були їй вірними супутниками.

Народилася Анастасія Михайлівна у 1923 році в селі Тисові, у сім’ї робітників. Батьки Михайло та Анна працювали у колгоспі. Окрім Анастасії у сім’ї було ще три дочки. До школи не ходила, допомагала доглядати молодших сестер, коли батьки працювали у полі. Сама Анастасія також працювала у колгоспі – випасала телят.

У воєнні 1941-1945 роки Анастасія Михайлівна допомагала партизанам. Вона носила їм у ліс та передавала записки та їжу. «Коли стало відомо москалям, що я допомагаю партизанам, вони почали мене шукати. Я змушена була переховуватись у стодолах, хлівах, в різних будинках, сусідніх селах, у полі. Мені доводилось завжди змінювати місце перебування. Бо були і такі люди, які повідомляли москалям, де я переховуюсь», – розповідає ювілярка.

Анастасія Михайлівна одружилася у віці 30 років. Разом з чоловіком виховали синів Богдана та Мирона і дочку Ганну, має чотирьох внуків, семеро правнуків та п’ятеро праправнуків. Цікавим є факт, що одній із внучок цього ж дня виповнилося 50 років.

За роки свого життя була очевидицею багатьох історичних подій минулого століття, пережила війну та залишається носієм наших традицій і глибокої життєвої мудрості.

На превеликий жаль і сьогодні таку поважну ювілейну дату затьмарює війна. Але ми обов’язково переможемо, мир та злагода запанують на нашій землі!

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни