Жителів Войнилівської громади просять не брати до рук приманки для диких тварин

На території Войнилівської територіальної громади проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. 22 Травня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 117 Ілюстроване фото. Дика тварина посміливішала, її поведінка стала домінантною Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

22 травня 2023 року на території Прикарпаття розпочато кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, інформують “Вікна”.

Приманки з вакциною розповсюджуються шляхом наземного розподілу на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах, на перехрестях доріг та на території вирубок.

Для розповсюдження приманок в області створена 71 група, до складу яких входять представники Головного управління Держпродспоживслужби в області, державної служби ветеринарної медицини, органів місцевого самоврядування, національної поліції, лісового та мисливського господарства та користувачі мисливських угідь.

Жителям Войнилівської громади, де триває вакцинація, нагадують: приманка з вакциною безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

“Прохання до жителів громади: при виявленні подібних приманок — не брати їх руками та не переносити з місць розкладання”, — йдеться в повідомленні Войнилівської селищної ради.

Раніше йшлося, що в Калуському районі лисиця вивела потомство під підлогою житлового будинку.

За словами начальника Калуського міського відділу Калуського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Юрія Угери, почастішали звернення та скарги мешканців щодо проникнення лисиць у домогосподарства, вони викрадають свійську птицю. А проводити заходи щодо регулювання чисельності хижих і шкідливих тварин під час воєнного стану  не можна через заборону використання зброї.

Цього року лисиць бачили в районі вулиць Глібова та Івано-Франківської у Калуші. Мешканці сіл громади про появу лисиць також інформували своїх старост.

Це створює небезпеку для людей та збільшує ризик інфікування свійських тварин. Відтак створено робочу групу, яка проводитиме кампанію з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу на території Калуської громади. Раніше такі заходи відбувалися з використанням авіації, зараз весняна кампанія з імунізації проти сказу буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять ефективну і безпечну вакцину.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни