Жителів Херсонщини евакуюють у напрямку Кривого Рогу та Миколаєва – Новини України

Жителів Херсонщини евакуюють у напрямку Кривого Рогу та Миколаєва - Новини України

Фото: facebook.com/vereschuk.iryna

Для забезпечення евакуації з нещодавно звільненої території Херсонщини, у тому числі з Херсона, складають списки бажаючих та розробляють маршрути, оскільки евакуація проводитиметься колонами з метою безпеки. Про це під час брифінгу заявила віце-прем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

– Територіальні громади, місцеві органи влади, а також волонтерські спільноти складатимуть списки охочих евакуюватися, ОВА формуватиме колони, тобто все має бути під супроводом, небезпека залишається. Звичайно, це все буде за кошти держави, зокрема військових адміністрацій, – сказала Верещук.

Вона додала, що зараз розробляють напрями евакуації на Миколаїв та Кривий Ріг, формуватимуть евакуаційні автобуси, які довозитимуть до великих міст. А далі люди їхатимуть на захід України чи куди забажають.

Також Верещук пояснила, що евакуація з Херсонщини не буде масовою, але потрібна, бо дуже важко буде пережити зиму на території Херсонщини, яка нещодавно звільнена від російських загарбників. Росіяни майже повністю знищували енергетичну інфраструктуру. Відновити харчування настільки, щоб обігріти будинки з дітьми, хворими, маломобільними до холодів не встигнуть.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни