Жителі села Тужилів Калуської громади на Івано-Франківщині своїм коштом «підлатали» два кілометри центральної вулиці Лесі Українки. На ремонт вдалося зібрати 80200 гривень, проте ще залишився борг 20 тисяч перед підрядником. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 12 Листопада, 2024, 15:00 Калуш Переглядів: 1435 Вартість матеріалів та послуг склала 99 тисяч гривень. Фото: Василь Лазар Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Таку інформацію, сьогодні, 12 листопада «Вікнам» повідомив староста села Василь Лазар.
Упродовж двох днів минулого тижня підрядник виконував роботи на центральній вулиці села. Спочатку проводили фрезерування тих залишків асфальту, що був колись прокладений. Після цього суцільно засипали до трьох сантиметрів піщано-гравійною сумішшю.
«Загалом використали 225 тонн піщано-гравійної суміші. Вартість матеріалів та послуг склала 99 тисяч гривень, тому зараз ще 20 потрібно дозбирати, щоб оплатити виконані роботи. Жителі різних вулиць, до речі, не обов’язково власники автомобілів, приносили гроші в магазин, підписами фіксували свій внесок. Було від 250 до 1000 гривень. Також невідомий «вклав» у дорогу 5000», — пояснює Василь Лазар.
Староста розповідає, що ще вдалося чотири кілометри від першої тужилівської хати до першої у Голині (до речі, вулиця перейменована на честь загиблого Героя Володимира Брича. — Авт.) у напрямку Котятича засипати 45 тоннами шлакоблокової суміші. Колись у селі було підприємство, що виробляло її, тому надало свої залишки. Щоправда, не вистачило їх та й часу, щоб закінчити 150 метрів цього напрямку.
«До 2022 року, якраз від голинської центральної дороги до будинку Володимира Брича, було вкладено 600 метрів асфальту. На наступний — передбачалось продовжити асфальтування до початку нашого села, але повномасштабна війна перекреслила ці роботи також. Дорога, що проходить через Тужилів, є об’їзною для жителів Рожнятівщини. Наприклад, коли вибухнула цистерна, то добирались таким чином. Або як впав міст у Довгому-Калуському. Спостерігаю, що мої односельці, котрі їздили до Калуша попри голинську церкву чи об’їжджали попри цвинтар, довго-калуський міст та Пійло, тепер швидше добираються, їдучи через Котятич».
Староста усвідомлює, що старання тужилян ненадовго, адже особливо на стан дороги впливатимуть дощ та сніг. Але, з іншого боку, розраховувати на державні гроші громада не може.
«Та й один метр асфальту зараз коштує 1500 гривень. Тому ми вийшли зі становища, як могли. Розумію, що в час війни люди в першу чергу стараються допомагати військовим, тому сприймаю вибір кожного щодо ремонту дороги. А тим, хто все-таки поділився грошима, щиро вдячний».
Як уже писали «Вікна», у жовтні жителям Тужилова Калуської громади було запропоновано частково поремонтувати дорогу обласного значення Голинь — Рожнятів, що проходить через село, коштом місцевих автовласників. Зараз автошлях перебуває на балансі ДП «Дороги Прикарпаття», але через брак грошей її не ремонтували близько десяти років.
Звіт щодо зібраних грошей можна переглянути за посиланням.
Ірина АНДРІЇВ, журналістка