Жителі Литви куплять ще один морський дрон для України та збирають на третій – Новини України

Жителі Литви куплять ще один морський дрон для України та збирають на третій - Новини України

Фото: United24

Литовці зібрали 250 тисяч доларів на купівлю другого морського дрону для українських захисників та 40 тисяч євро – на третій. Про це повідомив журналіст литовського телеканалу “Laisvės TV” Андрюс Тапінас у своєму Твіттері.

– Литовці у “вогні”. Після надання Україні морського дрону “PEACE Дец” ми зібрали ще 250 тисяч доларів на другий під назвою “Миру Да” або “PEACE Да”. А у нас вже є 40 тисяч євро на третій – “Герцог Миру” (“PEACE Дюк”). Це буде найкраще тріо з часів трьох тенорів, – повідомив Тапінас.

Про покупку першого морського дрону для нашої країни литовці заявили 17 листопада. Тоді міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що кошти передадуть через фандрейзингову платформу United24, а литовці самі оберуть ім’я дрона, який профінансували. Після голосування мешканці країни обрали назву для безпілотника – “PEACE Дец”.

На початку листопада Україна оголосила збір коштів на армію морських дронів. Загалом планується закупити 100 безпілотників. Через фандрайзингову платформу United24 вже вдалося зібрати кошти на купівлю 25 дронів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни