Жан Беленюк просить виключити його зі складу НОК через скандал – Новини України

Жан Беленюк просить виключити його зі складу НОК через скандал - Новини України

Фото: facebook.com/zhanbeleniuk

Олімпійський чемпіон та народний депутат від фракції «Слуга народу» Жан Беленюк написав заяву з проханням виключити його зі складу Національного олімпійського комітету України. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

– У такому НОК не можу собі дозволити затриматися надовго, – написав Беленюк та додав фото своєї заяви. Причини свого рішення він пояснив постом футболіста Романа Зозулі, у якому він розкритикував оновлений склад комітету.

Зозуля наводить прізвища 22 членів НОК, які, на його думку, дискредитували себе і не можуть представляти Національний комітет. Крім скадальних депутатів Нестора Шуфрича і Григорія Суркіса, які раніше представляли в парламенті заборонену ОПЗЖ, Зозуля розкритикував і інших членів НОК, які можуть бути причетні до корупції або взагалі не мають відношення до спорту.

– Схоже, Шуфрич із Суркісом виконували лише функцію громовідводу. І доки суспільство справедливо обурювалося їхніми прізвищами у списку, новообраний президент Вадим Гутцайт завів у НОК прямо-таки “золоту” команду, 80% з якої взагалі не мають жодного відношення до спорту. Хіба що спортом вважати корупцію, боротьбу за місце у списку ОПЗЖ чи рекет у 90-ті, – заявив Зозуля.

Раніше Беленюк претендував на посаду президента Комітету, однак у результаті виборів 17 листопада новим головою НОК став міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт. Того ж дня на Генасамблеї НОК обрали нових членів Національного олімпійського комітету на період 2022-2026 років. Новий склад комітету піддався критиці громадськості, журналістів та спортсменів. Колишній тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко, якого також обрали до складу НОК, заявив, що не входитиме туди, бо не погоджується з новим складом комітету. Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич також написали заяви про виключення зі складу комітету.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни