Як не стати жертвою шахрайства: поради від поліції Прикарпаття – Новини Галича

Патрульна поліція Івано-Франківської області оприлюднила список порад, яким варто слідувати, щоб не стати жертвою шахраїв.

“Кому війна, а кому мати рідна. Доки всі громадяни згуртувалися та об’єдналися, щоб протистояти рашистам, деякі покидьки дозволяють собі промишляти шахрайством. Зібрали кілька порад, як під час війни не стати жертвою шахраїв”, – кажуть в поліції.

Отже:

  • Якщо ви маєте намір переїздити – купуйте квитки на потяги чи автобуси лише на офіційних онлайн-ресурсах.
  • Зібралися їхати попутником на авто – не перераховуйте гроші авансом, давайте передплату готівкою перед виїздом. Не переказуйте гроші за поїздку заздалегідь.
  • Шукаєте житло в іншому місті – теж будьте обережні, щоб не потрапити на гачок шахраїв, які просять оплату наперед. Перевіряйте таких орендодавців: попросіть знайомих оглянути житло, або спробуйте забронювати квартиру, а потім зателефонувати з інших номерів. Якщо вам не “згадають”, що є бронь, ймовірно, це шахраї.
  • Будьте обережні і маючи бажання допомогти фінансово іншим. Адже шахраї знаходять фото потерпілих в мережі та збирають гроші начебто для допомоги постраждалим, створюють шахрайські сайти, які схожі на сайти справжніх фондів. І таким чином викрадають гроші, паролі тощо.

Перед тим, як переказати будь-кому допомогу, уважно перевіряйте адреси сайтів. Адреса шахрайського може відрізнятися кількома символами. Не переходьте за підозрілими посиланнями.

  • Читайте також: Дзвонять підприємцям: Марцінків розповів про нову шахрайську схему

  • Категорії: Війна, Життя, Новини, ПритрафункиПомічено: війна, поліція, шахрайство

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни