Івано-Франківськ розірвав угоди по 14-ти паркувальних майданчиках

Декілька місяців тому рішенням сесії Івано-Франківської міської ради було створено нове комунальне підприємство “Сервіс паркування”. 08 Липня, 2022, 15:30 Прикарпаття Переглядів: 184 Майданчики передали в обслуговування комунальному підприємству “Сервіс паркування”

Стратегічна ціль цього рішення — всі парковки у місті мають бути комунальними і всі кошти, які сплачуються за паркування, мають іти на комунальне підприємство і у міський бюджет, переконує директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківська Михайло Смушак.

“Війна, на жаль, внесла корективи у плани запуску даного підприємства, але інформуємо, що станом на сьогодні дане підприємство офіційно зареєстроване, є керівник і активно ведуться роботи по запуску ним своїх паркувальних майданчиків”, — повідомляє посадовець.

Міська влада перевірила роботу всіх приватних операторів паркування і за наслідками перевірки розірвала з ними угоди по 14-ти майданчиках.

Нещодавнім рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ці майданчики передали в обслуговування комунальному підприємству “Сервіс паркування”.

Зокрема, комунальними тепер будуть наступні паркувальні майданчики:

1) Вул. Панаса Мирного (від вул. Заклинських до вул. Героїв Чернігова (Достоєвського) непарна сторона); 2) Вул. Василіянок (поруч Парку Воїнів-афганців); 3) Вул. Вовчинецька, 10-34 (від зупинки громадського транспорту до квіткового ринку); 4) Вул. Михайла Мулика, 8-24 (Гаркуші); 5) Вул. Лепкого, 16-26 (від м-ну «Комфорт» до вул. Гнатюка); 6) Вул. Лепкого, 19-31 (від ЗШ №11 до вул. Гнатюка); 7) Вул. Лепкого, 34-48 (від вул. Гнатюка до вул. Миколи Арсенича-Березовського (Рєпіна); 8 ) Вул. Лепкого, 35-49А (від вул. Гнатюка до вул. Павлика); 9) Вул. Гнатюка (від вул. Франка до вул. Лепкого); 10) Вул. Федьковича (навпроти ОКЛ); 11) Вул. Мазепи (від парку Шевченка до вул. Червоного Хреста); 12) Вул. Мазепи (біля міського озера); 13) Вул. Мазепи (біля парку ім. Т. Шевченка навпроти фізкультурного коледжу); 14) Вул. Мазепи, 89 (навпроти обласного каріодиспансера).

Перших чотири майданчики, а також майданчик на вул. Гаркуші, 8-24 керівник комунального підприємства отримав доручення облаштувати до 1 вересня 2022 року.

Влада переконує: щодо роботи приватних операторів паркування, то їхню роботу управління транспорту і зв’язку Івано-Франківської міської ради продовжує щодня моніторити на предмет:

  • наявності паркоматів і їхньої роботи;
  • облаштування і утримання паркувальних майданчиків згідно усіх правил;
  • сплати операторами з паркування до бюджету паркувального збору.

“У випадку виявлення порушень умов договорів операторами з паркування, будемо і надалі розривати з ними угоди і забирати паркувальні майданчики”, — зазначає Михайло Смушак.

Що роботи, якщо паркомату немає, або він не працює, а паркувальник вимагає оплату готівкою в обмін на незрозумілий папірець? Відповідь тут проста: за паркування в такому випадку не платимо, а про порушення правил паркування повідомляємо службу оперативного реагування 1580, управління транспорту і зв‘язку за номером 099 47 43 049 та/або поліцію за номером 102, акцентує посадовець.

Чому паркування не може бути безкоштовним? Відповідь — паркування безкоштовним може бути! Є багато українських міст, де досі паркування безкоштовне усюди.

“Але таке рішення призводить до того, що паркувальні майданчики центральної частини перенасичені транспортом, рух транспорту дуже дуже щільний, бо усі прагнуть доїхати якомога ближче до центру, інколи роблять по 2-3 кола, щоб знайти місце, де можна припаркуватись. Як наслідок, постійні затори, забруднене вихлопними газами повітря, непривабливе міське середовище”, — підсумовує Михайло Смушак.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни