Італія допоможе відновити собор в Одесі, який зруйнували російські війська – Новини України

Італія допоможе відновити собор в Одесі, який зруйнували російські війська  - Новини України

Фото: facebook.com/Odesskaja.eparhija

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні заявила, що її країна допоможе Україні у реставрації Спасо-Преображенського собору, який зруйнували російські війська внаслідок ракетної атаки 23 липня. Заяву глави італійського уряду цитує посольство Італії в Україні.

Мелоні зазначила, що Італія має “унікальний у світі” досвід у реставраційній галузі. А тому країна та її фахівці готові приєднатися до відновлення Спасо-Преображенського собору та інших визначних пам’яток в Україні, які знищили російські солдати.

– Російські агресори руйнують зерносховища, позбавляючи їжі мільйони людей, які її потребують. Вони знищують нашу європейську цивілізацію, її священні символи. Вільний народ не дозволить себе залякати, варварство не переможе, – заявила вона.

У ніч із 22 на 23 липня внаслідок чергової ракетної атаки росіян було зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор. Окрім значних пошкоджень будівлі постраждали православні святині: з-під завалів дістали Касперівську ікону Божої Матері, яка є покровителькою Одеси. В Одеській єпархії УПЦ (МП) розповіли, що пряме влучення ракети припало до центрального вівтаря, після чого почалася пожежа. Частково зруйновано будівлю собору, перекриття трьох нижніх поверхів, значно пошкоджено внутрішнє оздоблення та ікони. Цілком знищені службові приміщення нижньої частини собору.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни