ISW: ЗСУ успішно просуваються на двох напрямках – Новини України

ISW: ЗСУ успішно просуваються на двох напрямках - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Протягом вихідних – 10 та 11 червня – ЗСУ не тільки успішно атакували позиції росіян під Авдіївкою, але і просунулись на Запорізькому та Донецькому напрямках. Про це йде мова у свіжому звіті Інституті вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, у неділю українські та російські сили продовжували обмежені наземні атаки навколо Бахмута. Українці досягли невеликих успіхів біля Авдіївки, оскільки російські війська продовжували обмежені наземні атаки на лінії Авдіївка-Донецьк. Згідно даними геолокаційних кадрів, українські війська просунулись на південь від Невельського (13 км на південний захід від Авдіївки) станом на 11 червня.

Також українські сили здійснили наземні атаки і досягли успіхів поблизу адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей. Опубліковані 11 червня геолокаційні кадри показують, що українські сили звільнили Нескучне (на південь від Великої Новосілки) і Благодатне (5 км на південь від Великої Новосілки). За даними російського військового блогера, українські війська звільнили населені пункти без бою, а особовий склад оперативно-бойового тактичного з’єднання “Каскад” (формування так званої “ДНР”) відступив, щоб уникнути оточення.

За даними заступниці міністра оборони України Ганни Маляр,  українські війська звільнили Макарівку (7 км на південь від Великої Новосілки) – населений пункт на південь від російських позицій у Нескучному та Благодатному. Російські “воєнкори” стверджували, що українські сили просунулися далі до північної околиці Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки).

Російські військові блогери також стверджували, що українські сили зайняли позиції в Левадному (18 км на південний захід від Великої Новосілки) і просунулися в районі Новодарівки (15 км на південний захід від Великої Новосілки).

Російські джерела стверджували, що українські сили здійснили обмежені наземні атаки в західній Запорізькій області 11 червня. Російський військовий блогер опублікував кадри, на яких нібито видно, як українські сили захоплюють Лобкове (24 км на південний захід від Оріхова) і П’ятихатки (23 км на південний захід від Оріхова).

Також аналітики інституту розповіли про заяву російських військових блогерів, які  заявили, що сильний дощ на фронті в Запорізькій області може завадити українським операціям.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни