ISW: У росіян нестача боєприпасів – їх наступ сповільнюється – Новини України

ISW: У росіян нестача боєприпасів – їх наступ сповільнюється - Новини України

Фото: gur.gov.ua

Інститут вивчення війни (ISW) підтвердив прогнози про брак озброєння у Росії для продовження великомасштабних наступальних операцій. А також наголосив, що для підтримки сил уздовж лінії фронту в Україні російським військовим доводиться щодня витрачати дуже багато снарядів та ракет. Про це йдеться у дослідженні ISW.

– 31 грудня російські війська завдали ще одного ракетного удару по критично важливій інфраструктурі України, але цей раунд був менш інтенсивним порівняно з попередніми. Офіційні українські джерела заявили, що російські сили запустили понад 20 крилатих ракет повітряного базування (з яких українські ППО, як повідомляється, збили 12), використали 10 безпілотників «Шахед-136» та розвідувальний безпілотник «Орлан-10» (усі вони, як повідомляється), українські сили збиті)… Російські сили, ймовірно, виснажують свої запаси артилерійських боєприпасів, і в результаті їм буде важко підтримувати поточний темп операцій на певних ділянках лінії фронту в Україні. Начальник Головного управління військової розвідки України (ГУР) Кирило Буданов повідомив 31 грудня, що російські війська в Україні мають серйозні проблеми з артилерійськими боєприпасами, які стануть помітнішими до березня 2023 року, – повідомляють експерти Інституту вивчення війни.

Також в Інституті зазначають, що, за словами Буданова, російські війська раніше використовували 60 000 артилерійських снарядів на день, а тепер лише 19 000 – 20 000 снарядів. Російські сили також вивезли всі артилерійські боєприпаси, що залишилися, з білоруських військових складів для підтримки своїх операцій в Україні.

– Міністерство оборони Сполученого Королівства (МО Великобританії) повідомило 24 грудня, що російські сили наразі не мають необхідного запасу артилерійських боєприпасів для підтримки великомасштабних наступальних операцій, – наголосили в Інституті. – Обмеження на боєприпаси, напевно, завадять російським силам підтримувати високий темп операцій у районі Бахмута в найближчому майбутньому. Виснаження запасів артилерійських боєприпасів вплине на їхню здатність проводити активні операції та в інших місцях України.

З цієї ж причини відновлення великомасштабного російського наступу з Білорусі найближчими місяцями, за прогнозами експертів, малоймовірне – наступати просто нема з чим.

Згідно з висновками фахівців Інституту вивчення війни, 31 грудня російські війська продовжували обмежені контратаки, щоб відновити втрачені позиції на лінії Сватово – Кремінна та продовжили наступальні дії в районі Бахмута та Авдіївки – Донецька. Продовжуються операції росіян на сході Запорізької області та на південному напрямку. Російська окупаційна влада продовжує посилювати репресії правоохоронних органів на окупованих територіях у відповідь на дії українських партизанів, а також продовжує створювати нестерпні умови життя для мешканців окупованих територій.

Також, як заявив міністр оборони України Олексій Резніков 31 грудня, «достовірно відомо», що Кремль планує закрити свої кордони для чоловіків, оголосити військовий стан та розпочати нову хвилю мобілізації у найближчі кілька днів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни