ISW: Російські війська не зможуть взяти Київ при повторній атаці – Новини України

ISW: Російські війська не зможуть взяти Київ при повторній атаці  - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Взимку 2023 року РФ може повторити наступ на Київ з території Білорусі. Так атака навряд чи буде вдалою, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

– Цілі президента Росії Володимира Путіна в Україні не змінилися… Путін продовжує переслідувати максималістські цілі в Україні, використовуючи численні механізми, спрямовані на те, щоб змусити українців вести переговори на умовах Росії та, ймовірно, піти на превентивні поступки, дуже вигідні для Росії, – йдеться у новому звіті ISW.

Аналітики вважають, що за 10 місяців війни російські війська сильно деградували і не мають тієї бойової потужності, що мали на початку повномасштабного вторгнення. В інституті наголосили,  що війська РФ не змогли захистити свої здобутки по всій Україні і втратили понад 70 тис. кв. км окупованої території з моменту відходу з-під Києва. В Бахмуті РФ наразі просуваються не більше ніж на 100-200 м за день після того, як зосередили там свої основні зусилля.

– Українські війська, зі свого боку, підготували значні оборонні укріплення на півночі України і зараз краще підготовлені до оборони, ніж у лютому 2022 року. Місцевість поблизу білорусько-українського кордону не сприяє веденню маневреної війни, а можливі шляхи вторгнення з Білорусі до Києва пролягають через вузькі місця в Чорнобильській зоні відчуження, які українські війська вже навчилися захищати, – вважають аналітики.

Про те, що РФ може повторити наступ на Київ, напередодні повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. За його словами, наразі завдання українських військ – не допустити просування ворога, адже «звільнити рубіж в десять-п’ятнадцять разів важче, ніж здати». 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни