ISW: РФ планує за 6 місяців перехопити ініціативу на війні – Новини України

ISW: РФ планує за 6 місяців перехопити ініціативу на війні - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Росія планує перехопити ініціативу у війні протягом наступних шести місяців, щоб «покласти край контрнаступальним успіхам України». У зв’язку з цим президент Росії Путін змінює підходи ведення війни, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Згідно даним військових аналітиків,  Кремль скоріш за все готується провести вирішальну стратегічну операцію протягом наступних 6 місяців. Її основна ціль –  перехопити ініціативу і покласти край низці оперативних успіхів України.

В ISW наголосили, що за час з моменту повномасштабного вторгнення Росія не змогла досягти більшості своїх основних оперативних цілей в Україні. Так, РФ не захопила Київ, а також Донецьку і Луганську області, зазнала поразки в Харківській області та Херсоні.

– Російська повітряна та ракетна кампанія, спрямована проти української критичної інфраструктури під керівництвом генерала Сергія Суровікіна наприкінці 2022 року, також не призвела до значних оперативних наслідків і не деморалізувала українське суспільство, як це, ймовірно, планував Кремль, – вважають аналітики.

В ISW додали, що зважаючи на все це Путін змінює фундаментальні підходи у веденні війни. Так, Кремль посилює як короткострокові, так і довгострокові зусилля з нарощування збройних сил. Так, росіяни консервують мобілізований персонал для подальшого використання, що є відходом від початкового підходу Кремля, який полягав у тому, щоб восени 2022 року кинути на фронт непідготовлений особовий склад.

Крім того, РФ намагається відновити свою оборонно-промислову базу та посилює підготовку російського інформаційного простору для підтримки війни. Для цього Путін призначив командувачем воєнних дій начальника Генерального штабу Валерія Герасимова.

В ISW наголосили, що зусилля Кремля з підготовки до ймовірної вирішальної стратегічної дії у 2023 році не є взаємовиключними із зусиллями Москви щодо створення умов для затяжної війни.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни