ISW: РФ не має механізованих сил для просування за межі Бахмута – Новини України

ISW: РФ не має механізованих сил для просування за межі Бахмута - Новини України

Фото: STRINGER/REUTERS

Російські війська, можливо, не мають належних механізованих сил для просування за межі Бахмута. Таку думку висказали фахівці Інституту вивчення війни (ISW) у своєму свіжому звіті.

Експерти вважають, що при гіпотетичному захопленні Бахмута РФ забезпечить своїм військам “відкритий шлях” до Краматорська, Слов’янська та інших важливих населених пунктів Донецької області. В той же час російським силам бракує спроможності використати тактичне захоплення міста для створення оперативного ефекту, і, ймовірно, це швидко досягне кульмінації в разі  захоплення міста.

Російським військам, ймовірно, також не вистачає механізованих сил, необхідних для просування за межі Бахмута, а тактичні “штурмові загони”, які використовувалися для штурму міста, швидше за все, не здатні вести маневрені бої, вважають експерти. На їх думку, нещодавнє просування військ РФ у районах Бахмута демонструє, що вони «можуть забезпечити обмежені тактичні переваги за допомогою фронтальних атак піхоти». Крім того, загарбникам, імовірно, не вистачає механізованих сил, щоб пройти дорогами (які є добре укріпленими) на захід від Бахмута.

Раніше інститут оцінював, що у разі захоплення Бахмута російським військам доведеться обирати між двома напрямками наступу, що розходяться. Аналітики вважають, що росвійська можуть спробувати просунутися у напрямку Костянтинівки (близько 20 км від Бахмута) або в напрямку Слов’янська-Краматорська (близько 40 км на північний захід від Бахмута).

На думку експертів, деградовані російські війська, швидше за все, будуть змушені надавати пріоритет лише одному з цих напрямків, щоб мати хоч якийсь шанс на успіх – хоча російське командування неодноразово розпорошувало свої сили на кілька напрямків наступу за час вторгнення в Україну. При цьому українські війська укріпили обидва ці напрямки, які забезпечуються численними наземними лініями зв’язку, що проходять глибоко в українському тилу, і будь-яка спроба росіян просунутися цими дорогами, ймовірно, буде “дуже дорого обходитися”.

Напередодні президент України Володимир Зеленський наголосив, що українські бійці продовжують обороняти Бахмут, оскільки місто відкриє російським військам шлях захоплення ключових міст Донбасу. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни