ISW: РФ хоче повністю захопити Бахмут до початку контрнаступу ЗСУ – Новини України

ISW: РФ хоче повністю захопити Бахмут до початку контрнаступу ЗСУ - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

РФ поставило своїм військам завдання завершити захоплення Бахмута до початку українського контрнаступу, якщо це можливо. Про це йде мова у новому огляді Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, найманці ПВК продовжують зазнавати великих втрат, але мають надію захопити місто. Для підтримки наступу міноборони РФ задіяло з’єднання ВДВ, щоб дозволити “Вагнеру” повністю зосередитися на міських боях.

– Фінансист і ватажок “Вагнера” Євген Пригожин передав північний і південно-західний фланги міноборони РФ і підтвердив, що з’єднання ВДВ таким чином підтримують головні зусилля “Вагнера” в Бахмуті, – йдеться у зведенні.

За словами експертів,  підтримка ВДВ в цьому районі, ймовірно, дозволить “вагнерівцям” домогтися більшого успіху в місті і може переконати українські сили відступити.

– Підрозділи ВДВ під Бахмутом, ймовірно, більш віддалені від прямих, дуже виснажливих міських боїв, ніж частини “Вагнера”, і, таким чином вийдуть з боїв за Бахмут в значно кращій формі, ніж найманці ПВК, – зазначили аналітики.

В інституті додали, що заява про спільну роботу “Вагнера” і російських ВДВ навколо Бахмута говорить про те, що військове керівництво прагне співпрацювати з Пригожиним, незважаючи на раніше зростаюче непорозуміння, щоб прискорити захоплення Бахмута.  Про це також свідчить «явне бажання» міноборони РФ «зменшити тертя» з “Вагнером”. Експерти наголосили, що російське військове керівництво видало найманцям у Бахмуті танки Т-90, що говорить про намір прискорити захоплення міста.

ISW також повідомило, що деякі нерегулярні російські формування також діють під Бахмутом, хоча вони більш обмежені в можливостях, ніж “Вагнер”. Зокрема, в Інституті зазначили, що під Бахмутом помічений добровольчий загін “Лістан”, що входить до складу з’єднання “Донський козак”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни