ISW: Ракетні обстріли не принесуть Кремлю бажаного ефекту – Новини України

ISW: Ракетні обстріли не принесуть Кремлю бажаного ефекту - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Повітряна та ракетна кампанія Росії проти України не принесе Кремлю бажаного інформаційного ефекту серед російських націоналістів. Про це йде мова у свіжому звіті аналітиків  Інституту вивчення війни (ISW).

В той же час, вважають експерти,  нищівний удар українських  HIMARS  по російській базі в Макіївці Донецької області  викликав значну критику російського військового керівництва в російському інформаційному просторі. Аналітики наголосили, що Міноборони РФ хоч і визнало втрати, але намагається перекласти відповідальність за них на так зване «ДНР». Ті в свою чергу заявляють, що в усьому винні солдати, які користувалися телефонами й тим самим дали змогу ЗСУ відслідувати сигнали та чітко визначити координати для атаки.

 За даними управління стратегічних комунікацій ЗСУ, в результаті удару загинули 400 мобілізованих, ще 300 отримали поранення.  На геолокаційних кадрах, опублікованих 1 січня, також показано наслідки страйку в професійно-технічному училищі № 19, менш ніж за 13 км на схід від лінії фронту. Міноборони РФ  визнало удар, стверджуючи, що чотири з шести ракет убили 63 російських військовослужбовців.

– Однак розпливчасте визнання російського МО удару викликало критику військового командування РФ, – наголошують аналытики. Вони додали, що   мілблогери, пов’язані з ПВК “Вагнер”, звинуватили російське військове командування у тому, що ті тримали кілька сотень солдат в одному місці. Мілблогери   також назвали “брехнею” пояснення “ДНР” щодо використання мобільних телефонів.

В Інституті вивчення війни додають, що подібні військові невдачі дедалі більше будуть ускладнювати зусилля Путіна заспокоїти провоєнну спільноту та зберегти домінуючий наратив у внутрішньому інформаційному просторі.

Раніше Генштаб ЗСУ заявив, що українські військові 31 грудня 2022 року атакували район зосередження росіян у Макіївці. За попередніми даними, втрати ворога становлять до 500 чоловік. 

3 січня Генштаб також повідомив про ураження великої кількості росіян у районі Чулаківки Херсонської області – втрати РФ пораненими та загиблими також становлять до 500 чоловік.  

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни