ISW: Путін мав декілька цілей під час поїздки у Херсонську та Луганську області – Новини України

ISW: Путін мав декілька цілей під час поїздки у Херсонську та Луганську області - Новини України

Фото: KREMLIN.RU/REUTERS

Своєю поїздкою на окуповані території Луганської і Херсонської областей президент РФ Путін переслідував кілька цілей. Про це йде мова в новому звіті Інституту вивчення війни (ISW) .

На думку експертів, під час поїздки Путін продовжував зображати себе військовим лідером в очікуванні запланованого українського контрнаступу. За даними Кремля, президент РФ побував у штабі російського угруповання військ “Днєпр” у Херсонській області та штабі Національної гвардії “Восток” на Луганщині.

Аналітики наголосили, що 18 квітня лідер України Володимир Зеленський відвідав лінію фронту в Авдіївці. Не виключено, що Кремль навмисно оприлюднив кадри візиту Путіна, щоб затьмарити в інформаційному просторі візит Зеленського. Також Путін ймовірно мав на меті публічно визначити потенційних цапів-відбувайлів напередодні запланованих українських контрнаступів.

Експерти наголошують: Путін, кремлівські джерела та військові блогери все частіше обговорюють перспективи українського контрнаступу. Тому ймовірно, що Кремль готує вітчизняний інформаційний простір або до військових невдач, або до відсічі загрози контрнаступу.

В огляді також йде мова про демонстративні зустрічі Путіна з керівниками його армії. Можливо, це передує черговим змінам у військовому командуванні і, можливо, найближчому оточенні Кремля. Також експерти припускають, що Путін може намагатися збалансувати вплив “Вагнера”, повторно призначивши Лапіна командувачем Луганської ділянки фронту.

Як повідомлялось раніше, інформація про те, що Путін побував на окупованих територіях України.  Відповідні телесюжети показали пропагандиські російські ЗМІ показали з самого ранку  18 квітня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни